O ooooo te paudhe, nuk u rrah dhe gjakos vetëm Ziadin Sela

Musa Musai

Ajo qe ndodhi ne Parlamentin e ish R. se Maqedonise, para disa diteve, na jep te kuptojme se sllavet jane popull barbar, kurse shqipfolesit, sehirxhij, frigacak, interesxhi dhe servil, etj.

Me krime, diskriminime, huliganizem, vrasje, dhune, teror, gjakosje, fyerje, perbuzjje, knaqje shpirterore kur sheh gjak, etj, nuk frigohet populli shqiptar dhe bijt e saje, qe kane taban shqiptar.

Sllavet, nuk jane model i bashkejeteses, ndertimit te urave te miqesise, krijimit te lidhjeve per zhvillim ekonomik, kulturor, social, etj.

Kjo dobesi moskulturore, fillimisht u tregua nga popullata e cmendur, e udhehequr nga Grujevski dhe huliganet e tij. Huliganet kanibal, pa fije turpi krekosen dhe u kenaqen qe pan gjak dhe menduan se Dr. Ziadin Sela ka vdekur. Ata
menduan se aty eshte fundi i kerkesave te shqiptareve.

O kafshe te sllavizmit, mbushuni me menden, nese keni dy qeliza nervore. Mund te vritni disa shqiptar, por nje popull kurre …Prandaj zgjidhja e perhershme eshte duart larg prej hegjemonizmit dhe nacional shovenizmit. Sejcili emire e ka kuptuar se fajtor paresor, jane vet shqiptaret.

Sikur deputetet e BDI se, do te qendroni perkrah Ziadin Seles, ne mbrojtje dhe rrugacet e “Beses” te Erdoganit, ndryshe do te ishte fati dhe burreria jone ne Parlament.StrugaLajm

O ooooo te paudhe, nuk u rrah dhe gjakos Ziadin Sela, por populli shqiptar, o te mjere, o pordhaxhij te politikes sherbetore.

Tani u kenaqet per te gjithe ate qe e pate dhe degjuaj dhe pa fije turpi shkuat ta vizitoni doktorin ne gjendjen te renduar shendetesore. Mallkim per te gjithe ju, qe nuk meritoni, dikush edhe milingona tju quan
.
Tani cfar doni: poste, kulltuqe, pislliqe, tradheti, vjedhje, kurvarlliqe, kush eshte rruga juaj e pafunde ? !. Dihet ajo plot ndytesira, e cila eshte shume vjecare. Dyshoj se jemi vellezer me ju ne baza nacionale, ne qendrime te kerkesave, vendosshmeri, per jete me te sigurt, me te lumtur, per barazi nacionale dhe jete te begatshme per Republike te Federalizuar.

Shporruni, dhe mos e merni fjalen te flisni ne emer te popullit, se populli u ka denuar dhe u ka lecit. Populin e keni tradhetuar dhe e keni nencmuar me Sopotin, Bit Pazarin, kumanoven, Monstren dhe cka jo.

Per te gjitha ato te keqia qe i ka perjetar populli shqipt prej jush, uroj te merni denim, Denimin e marshit gospodarit tuaj qe i keni sherbyer me bese per gjithe jeten – ( verni do zivot), me dashuri shume te madhe shme vjecare.

Shqiptaret ne Iliride kan potencial intelektual, burrni, qendrim dhe uk i frigohen askuj, per te organizuar jete me te sigurte, drejt Bashkimit Kombetar.


Loading...
loading...