Struganët e Suedisë e festuan Diten e Flamurit

Shoqata Ilirda ne vendin Nybro, ne Suedi e festoj diten e flamurit 28 nëntorin me fest te madhe. Mbi 300 veta kan qën prezent ne sallen e kultures, Kristallen ne Nybro ku intrepretoi artistja Loreta Kacka-Lori.

Qytetar nga Struga kane mar pjes ne kete event , si dhe nga Kosova dhe Shqiperia.”Faleminderit nga zemra bashkeatdhetareve tane, Shoqates Ilirida ne Nybro per mikpritjen dhe atmosferen”ka shkruajtur Loreta Kacka, Lori ne rrethin social Facebook.

Video prej nates te shtune
https://www.facebook.com/LoriOfficial/videos/1489840747729953/StrugaLajm
Loading…


loading…