Strugani,Dielli Alushi e “shpartallon” boksierin serb në Zvicër!

 

Boksieri Strugan qe jeton ne Zvicer, Dielli Alushi nga fshati Kalishtë qe neser mbush 19 vjeç debuton me Fitore ndaj kundershtarit nga Serbia Alekstander Aleksic.Ishte  nje fitore qe flet shum pasi pa mbaruar minuta e pare djaloshi Strugan rrezon me KO kundershtarin serb edhe pse kundershtari ishte me me shum provoje dhe ne moshe me te madhe. Ndeshja ishte e nivelit te lart pra Kategoria e rend.
Per Dielli Alushin kjo ishte ndeshja e pare pasi eshte ne fillimet e para te karrieres se tij. Urojm qe ne vazhdoj me kete ritem.Ishin me qindra mbështetës të Diellit që e mbështetën atë përballë serbit Aleksander Aleksic.(Strugalajm.com)StrugaLajmStrugaLajm

received_10155209579941390StrugaLajm

received_10155209550731390received_10155209554396390

In : Aktuale, Sport

Loading...
loading...