Sulçebe: Nëse vaksina vjen në janar, në verë ikën kovidi

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, mjeku Genc Sulçebe u shpreh se Nëse vaksina nis shpërndarjen në janar, në pranverë situata do të përmirësohet ndërsa në verë do të shpëtojmë nga Covid.

Sulçebe: Vaksina shpresë e madhe. Vaksina e Oxfordit, 70% efektive, por rezultat i kënaqshëm pasi bëhet në 1 dozë e gjysmë. Nëse aprovohet në fund të dhjetorit, në janar nis shpërndarja. Nga kjo vaksinë përfiton edhe Shqipëria. Shpresoj të filloj sa më shpejt.StrugaLajmStrugaLajm

Vaksina e Pfizer dhe Moderna po aplikohet në vendet e zhvilluara, amerikanët të pakënaqur nga Pfizer. Ka probleme në shpërndarje sepse do ruajtje në -70 gradë. Është 5-fishi i kostos së Oxfordit. Nëse vaksina nis shpërndarjen në janar, në pranverë situata do të përmirësohet ndërsa në verë do të shpëtojmë nga Covid./dritare.neStrugaLajm

Sulçebe: Vendet me shëndetësi publike, patën eksperienca
Manastirliu për ndarjen nga jeta të Dr.Drinit: E pikëlluar,
Rekuiem për Doktor Drinin!
Protesta/ Policia e Shtetit: Nuk ka asnjë pretekst që justifikon
Kjo e sotmja është një Shqipëri më e mirë!
U prezantua si motra e Klodjan Rashës, familjarët: Nuk e njohim!
I vihet flaka pemës së Krishtlindjeve në shesh
Protestuesit sulmojnë makinat e policisë
Protesta/ Nëntë policë përfundojnë në spital
Stresi: Unë jam Azem Hajdari i dytë. Kam organizuar protestën
I vihet flaka pemës së krishtlindjeve te Kryeministria
Përmbyllet me sukses faza e parë e kërkimit shkencor Corona-Al,
In : Aktuale

Loading...
loading...