“Të jesh shqiptar është privilegj”, deklarata e papritur e këngëtares turke (FOTO LAJM)

Simge Sagin është një ndër këngëtaret më të pëlqyera turke. Ajo e ka nisur karrierën e saj që në vitin 2000 dhe këngët e saj priten shumë mirë nga publiku.

Babai i Simges është nga Turqia ama e ëma e saj është shqiptare dhe ajo e shpreh me krenari origjinën e saj. Së fundmi, revista “Who” shkruan se këngëtarja ka publikuar në Instastory një foto të një byreku shqiptar të gatuar nga e ëma.

Simge është shprehur se të kesh shqiptar është privilegj. Të jesh shqiptar është privilegj. I lumshin duart nënës sime”, ka shkruajtur këngëtarja, e cila tani e ka fshirë postimin.

Loading...
loading...Loading…


loading…