Tërmet i ri në Ohër

Një tërmet me intensitet 2,4 ballë sipas shkallës së Rihterit u regjistrua në mëngjes në ora 9 e 58 minuta në rajonin e Ohrit. “Tërmeti është ndjerë në Ohër dhe rrethinë, ka qenë me intensitet prej tre ballëve sipas shkallës makrosizmike evropiane”, kumtoi Observatori sizmologjik pranë Fakultetit natyroro-matematikor në Shkup. Nga data 18 të këtij muaji e deri sot në rajonin e Ohrit janë regjistruar 800 tërmete.

StrugaLajm
In : Aktuale

Loading...
loading...