Tërmet në Kërçovë dhe rrethinë

Një tërmet prej 2.8 ballë sipas Rihterit është regjistruar në orët e hershme të mëngjesit të sotëm 64 kilometra në jugperëndim të Shkupit nga zona epiqendrore e Kërçovës.

Observatori sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko- Natyror në Shkup njoftoi se tërmeti është ndjerë nga popullata e Kërçovës dhe rrethinës, ndërsa ka qenë me intensitet prej III-IV ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane./MIAStrugaLajm
Loading…


loading…