Tërmet në Maqedoni ,ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3 gradë sipas shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 02:41, 72 kilometra në lindje të Shkupit.

Sipas të dhënave të Observatorit Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko shkencor në Shkup, tërmeti e ka origjinën në zonën me epiqendër Shën Nikollë-Shtip, ndërsa është ndjerë nga popullata e Shtipit dhe rrethinës.StrugaLajm
Loading…


loading…