Tërmet në Maqedoni,ja ku ishte epiqendra

Rrjeti sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka njoftuar se është regjistruar tërmet në me magnitudë 3.1 shkallë sipas Riheterit në Gjevgjeli.
Sipas të dhënave të deritanishme që disponon observatori, tërmeti ka ndodhur në orën 08:50 me intensitet III-IV gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane dhe është ndjerë nga banorët e Gjevgjelisë. Po ashtu tërmeti është ndjerë në Vallandovë, Bogdanci, Negotina, Kavadar.

StrugaLajm
Loading…


loading…