Tërmet në Maqedoni,ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 2.4 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot në afërsi të Komunës Qendër Zhupë.

Tërmeti e kishte epiqendrën 11 kilometra nga Qendra e Zhupës dhe në një thellësi prej 8 kilometra.

Javën e kaluar poashtu ndodhi një tërmet afër Sveti Nikollës, ndërsa më herët ka pasur tërmete në afërsi të Kërçovës.

Loading...
loading...

Loading…


loading…