Tërmetet nuk din të ndalen në Ohër dhe Strugë

Tërmetet po bëhen përditshmëri e banorëve të rajonit të Ohrit. Toka në këtë rajon vazhdon të dridhet.

 

Mbrëmë 11 minuta para mesnate (23:49) në rajonin Ohër-Resnjë observatori evropian regjistroi një tërmet me magnitudë prej 3.0 shkallë sipas Rihterit në thellësi prej 2 kilometra.

 StrugaLajm

Një orë më vonë, në orën 00:49, ky rajon u drish sërish nga një tërmet tjetër me intensitet prej 2.3 shkallë sipas Rihterit në thellësi prej 2 kilometra.

In : Aktuale

Loading...
loading...