Tërmeti i fortë në Maqedoni kishte epiqendër Mavrovën

Një termet me magnitud prej 5.5 shkallës sipas Rihterit është regjistruar në Maqedoninë e Veriut është ndjerë pak çaste më parë
Sipas informacioneve të para epiqendra e tërmetit ka qenë në Mavrovë dhe Rostushe në thellësi prej 10 kilometra.
Tërmeti përpos në Maqedoninë e Veriut është ndjerë edhe në Shqipëri dhe Kosovë.

In : Aktuale

Loading...
loading...