Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.9 shkund Greqinë, raportohen dëme

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Greqinë fqinje.

Të dhënat paraprake flasin për një magnitudë 6.9. Epiqendra raportohet se ka qenë në verilindje të ishullit Samos me thellësi 10 km.

Ndërkohë që në zonën e Athinës, Kretës e Militinit raportohet për dëme, pasi aty është ndjerë dhe më shumë.

In : Aktuale

Loading...
loading...