Vetëvendosje fiton Podujevën

Ka përfunduar procesi i numërit në Mitrovicën e Veriut dhe Podujevë.
Interesimi më i madh ishtë pikërisht në Llap, derisa KQZ ashtu siç edhe paralajmëroi në orën 21:00, publikoi rezultatet preliminare, transmeton Indeksonline.

Sipas KQZ-së në Podujevë ka fituar Lëvizja Vetëvendosje me kandidat Shpejtim Bulliqin me 51.64 % pasuar nga LDK me Nexhmi Rudarin me 35.97 % dhe PDK, ku nga kjo parti garoi Naim Fetahu, që në këto zgjedhje mori 12.4 %.

In : Aktuale

Loading...
loading...