Xherdan Shaqiri godet Kosovën: Është marre me pa bota

Xherdan Shaqiri ishte i kënaqur për sigurimin e kualifikimit të Zvicrës. Lojtari i Chicago Fire tha se Kosova ka shumë potencial dhe talente.

Xherdan Shaqiri ka thënë se është marre me pa bota se në çfarë stadiumi luan Kosova, duke iu referuar “Fadil Vokrrit”.

“Shpresoj që një ditë Kosova të kualifikohet.

Duhet me pas ambient të mirë mes vete, mes lojtarëve.StrugaLajm

Duhet me ndreq stadiumin se është marrë me pa bota atë fushë.

Dhe kur të rregullohen këto gjëra të vogla, kualifikoheni”, ka thënë Shaqiri.
Loading…


loading…