Zaev i kthen përgjigjen Selës dhe Kasamit për ndryshimet kushtetuese

Kryeministri Zoran Zaev thumbon opozitën shqiptare mbi paralajmërimet e tyre për kushtëzimin e ndryshimeve kushtetuese.

Zaev e vlerësoi opozitën shqiptare si në nevojë për atraktivet duke shtuar se në Maqedoni nuk ka nevojë të zgjerohet edhe më shumë Kutia e Pandorës.

Ndaj deklaratës së Bujar Osmanit se Marrëveshja e Ohrit duhet përfshirësh në preambulë, Zaev shtoi se kjo gjë është bërë në vitin 2001. Ai shtoi se nuk pret që procesi të bllokohet në Kuvend, e posaçërisht nga VMRO-DPMNE-ja.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...©