Ziadin Sela ia bën të qartë Zaevit: Pas 100 ditëshit s’ka kompromis (VIDEO)

Kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela ka lënë të kuptohet se nëse brenda 100 ditëshit të qeverisjes nuk arrihet të votohet ligji i ri për gjuhën shqipe, nuk do të ketë më kompromise dhe se siç është bërë e ditur kjo parti nuk do të qëndrojë në koalicionin qeverisës.

“Pas 100 ditëshit të Qeverisë së re nëse nuk arrihet zgjidhje për gjuhën shqipe, nuk do të ketë kompromis.  Sa i përket formimit të Qeverisë ne bëmë një kompromis, por pas 100 ditëshit s’ka më kompromis”, ka theksuar Sela gjatë një iftari të fundit të shtruar nga dega në Gostivar. (INA)

In : Aktuale

Loading...
loading...