Ziadin Sela takoi William Walker-in. Ja çka biseduan (Foto)

Ish-shefi i OSBE-së dhe Ndihmës sekretari i SHBA-ve në kohën e luftës së Kosovës William Walker ka takuar kryetarin e LR-PDSH-së, Ziadin Sela në Amerikë ku kanë diskutuar për gjendjen aktuale në Maqedoni dhe ngjarjet në vend.

Nuk dihet arsyeja e takimit mes Ziadin Selës dhe William Walkerit në Amerikë. Në po ishte zyrtare apo shoqërore, mirpo shihet në një ambient shoqëror.

Kujtojmë se pas ngjarjeve të 27 Prillit, William Walker ishte ai që vizitoi Selen pas ngjarjeve të 27 Prillit në shtëpinë e tij në Livadhi.
StrugaLajm
Loading…


loading…