Ziadin ti je shpresa e shqiptareve ne Maqedoni,nuk je koke turku si Azemi!!

Nga: Aleksander Rena 

Dy rreshta per ty shok, mik dhe vella: Ata qe vrane Azemin, kerkojne dhe koken tende! Ti e di shume mire se kush fshihet pas ketij skenari dhe se puçi ne Parlamentin tuaj atje u inskenua po nga ata njerez qe bashkpunuan per te hequr qafe Azemin.

Kete e di edhe ai qe ka pak eksperience ne politike. Prandaj heres tjeter do te te keshilloja te veproje me llogjike, duke njohur kurthet e tradhetareve te Kombit tone, sepse politika nuk e njeh ndjesine e te vepruarit.

Ti je patriot, i drejte, i ndershem! Kerkon zbatimin e Kushtetushmerise, kerkon tbemelimin e shtetit te sedrejtes, kerkon qe shqiptareve ne Maqedoni t’ju jepet dinjiteti i munguar ne dekada, por je krejtesisht gabim vella, sepse ne kete loje ku ti je aktualisht, fshihen dhe levizin shume gjera.

Bash ata qe te qendrojne prane, jane te gatshem te te shesin kur ju konvenon interesi. Te vrasin vella, te vrasin dhe me pas te bejne edhe ceremonine mortore si pa asgje te keqe.

Te vijne edhe te perkujtojne tek varri me ate hipokrizine e tyre te pashoq, por ti nuk je per kete pune, ti je per te qene i gjalle midis te gjalleve dhe per te vazhduar misionin tend patriotik! Prandaj heres tjeter hapi syte mire dhe vepro me dinakri si nje ujk i vertet ne xhunglen e politikes sone.StrugaLajm

Te uroj sherim te shpejt dhe kthim te menjehershem ne Parlamentin e shkijeve. Lufta do djem si ty, Atdhetar si ty! Mos, harro dicka: Ti je pasardhesi i Aleksandrit te madh, i Skenderbeut, i Ismail Beut, i Isa Boletinit me shoke, i Hasan I Prishtines, Dede Gjo Lulit dhe i rilindasve te tjere.

Ndersa ata qe ngriten dore kundrejt teje jane Stalinistet, Gorbaçovet, Enveristet, Millosheviçet dhe Titovistet e Ballkanit sot per sot!! Urime vella, ti e fitove nje beteje me vdekjen, por kujdes heren tjeter. Ti nuk je koke Turku per epshet e pushtetit te beseprereve dhe tradhetareve te Kombit tone!!

7284
 09.05.2017, 00:13  | D.J. | 31,204 i lexuar

Loading...
loading...