Reklamo ketu!

Llabuinishti fiton një ndeshje të rëndësishme, ‘’lufton’’për kreun e tabelës

Sot në një atmosferë mbreslënëse para më shumë se 350 shikuesëve ekipi i Llabunishtit zhvilloi ndeshjen e xhiros së 18 kundër Novacit në fushën e këtij të fundit.Ekip I Llabunishtit falë lojës kolektive dhe paraqitjes dinjitoze arriti të korri një fitore që e afron në luftën për kreun e tabelës në ligën e dytë .Llabunishtarët arritën të fitojnë me rezultat 3 me 1 gola të shënuara në pjesën e dytë të takimit.Me këtë fitore Llabunishti shkon në kutën e 29 pikëve pesë më pak se kreu I tabelës(Strugalajm.com)