Aktuale

Aktuale

Ilir Meta deklaron divorcin me Monika Kryemadhin

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dhënë një deklaratë të fortë në intervistën e sotme në Çim Peka Live...
Read More
Aktuale

Vendi kaplohet nga i nxehti / ja masat për mbrojtje të qytetarëve

Temperaturat në vend sot arritën deri në 40 gradë cëelsius. I nxehti afrikan ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të...
Read More
Aktuale

Gashi priti Konjufcën në Kuvend

Kryetari i Kuvendit, Afrim Gashi, realizoi takim me kolegun e tij nga Kuvendi i Republikëssë Kosovës, Glauk Konjufca. Duke i...
Read More
Aktuale

Dibra po ja merr primatin Strugës si qyteti tranzit drejt Shqipërisë

Sipas të dhënave të SPB–Ohër, për pesë muajt e parë të këtij viti në vendkalimin kufitar të “Bllatës”, janë regjistruar...
Read More
Aktuale

1 mijë euro i duhen një familje për t’a kaluar muajin

Vlera e shportës minimale sindikaliste (SHMS) për qershor paraqet 60.325 denarë dhe është rritur për 235 denarë krahasuar me shportën...
Read More
Aktuale Kulturë

Ndërroi jetë Antonio Bellusci-zëri i arbëreshëve, arvanitasve dhe mbarë shqiptarisë

Ndërroi jetë Atë Antonio Bellusci-zëri i arbëreshëve, arvanitasve dhe mbarë shqiptarisë. Bellusci vdiq të mërkurën. Ai ishte 89 vjeç. Vdekja...
Read More
Aktuale

Ja lista e qyteteve më të shtrenjta në botë

Kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut, Shkupi, u rendit në vendin e 198-të në listën e qyteteve më të shtrenjta për...
Read More
Aktuale

Një person nga Struga dyshohet për prodhim të diplomave të falsifikuara

MPB njofton se është dorëzuar kallëzim penal kundër një 34-vjeçari nga Struga për shkak të dyshimit se ka falsifikuar diplomë....
Read More
Aktuale

Ramiz Merko nuk ndihet fajtor për emërimin e drejtorëve në Shkollën Fillore “Goce Dellçev”

Në seancën e sotme gjyqësore që ka të bëj me emërimin e paligjshëm të drejtorëve në shkollën fillore “Goce Dellçev”...
Read More
Aktuale

Ndërron jetë një ushtar 25-vjeçar i Maqedonisë së Veriut

Një ushtar profesionist njëzet e pesë vjeçar i Maqedonisë së Veriut ka ndërruar jetë në poligonin Krivolak, gjatë marshimit. Bëhet...
Read More
Aktuale

Shanset që të kualifikohet më tej Shqipëria-ja skenaret

Shqipëria barazoi 2-2 ndeshjen e kësaj të mërkure kundër Kroacisë dhe me 1 pikë të marrë gjendet në vendin e...
Read More
Aktuale

Janë të uritur çunat, gjithmonë më thonë ‘të hënksha këtë, të hënksha atë

Ish-banorja e Big Brother VIP Albania 3, Rike Roçi, u shfaq në emisionin “Fiks Fare”, ku ndau disa momente të...
Read More
Aktuale

Sylvinho :“Ne e meritonim ta fitonim këtë ndeshje”

  Barazimi midis Shqipërisë dhe Kroacisë duket se na ka mbajtur ende në lojë për një kualifikim të mundshëm nga...
Read More
Aktuale

Burrë e grua vdesin brenda ditës!

Një ngjarje shumë e rrallë ka ndodhur në fshatin Bradash të Podujevës. Burri dhe gruaja kanë ndërruar brenda 24 orëve....
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Ilir Meta deklaron divorcin me Monika Kryemadhin

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dhënë një deklaratë të fortë në intervistën e sotme në Çim Peka Live në SYRI TV përsa i përket marrëdhënies së tij me Monika...
Read More

Vendi kaplohet nga i nxehti / ja masat për mbrojtje të qytetarëve

Temperaturat në vend sot arritën deri në 40 gradë cëelsius. I nxehti afrikan ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të dal me masa për të mbrojtur qytetarët nga I nxhehti...
Read More

Gashi priti Konjufcën në Kuvend

Kryetari i Kuvendit, Afrim Gashi, realizoi takim me kolegun e tij nga Kuvendi i Republikëssë Kosovës, Glauk Konjufca. Duke i uruar mirëseardhjen, Gashi konstatoi se të dy vendet kanë bashkëpunim...
Read More

Dibra po ja merr primatin Strugës si qyteti tranzit drejt Shqipërisë

Sipas të dhënave të SPB–Ohër, për pesë muajt e parë të këtij viti në vendkalimin kufitar të “Bllatës”, janë regjistruar 303.648 hyrje dhe dalje, kurse vitin 2023 po në të...
Read More

1 mijë euro i duhen një familje për t’a kaluar muajin

Vlera e shportës minimale sindikaliste (SHMS) për qershor paraqet 60.325 denarë dhe është rritur për 235 denarë krahasuar me shportën minimale sindikaliste për muajin e kaluar kur paraqiste 60.090.Me banesë...
Read More

Ndërroi jetë Antonio Bellusci-zëri i arbëreshëve, arvanitasve dhe mbarë shqiptarisë

Ndërroi jetë Atë Antonio Bellusci-zëri i arbëreshëve, arvanitasve dhe mbarë shqiptarisë. Bellusci vdiq të mërkurën. Ai ishte 89 vjeç. Vdekja e Belluscit është konsideruar humbje e një njeriu që pos...
Read More

Ja lista e qyteteve më të shtrenjta në botë

Kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut, Shkupi, u rendit në vendin e 198-të në listën e qyteteve më të shtrenjta për të jetuar në botë, sipas renditjes më të fundit të...
Read More
1 2 3 7,083

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...