Aktuale

Aktuale

Kryeministri Kurti viziton policin e plagosur, pritet mbledhja e Këshillit të Sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se, operacioni i heqjes së predhës nga krahërori i majtë i policit Alban Rashiti...
Read More
Aktuale

Reagon Albin Kurti pas vrasjes së policit në veri

Të dashur qytetarë, Rreth orës 3 të mëngjesit sot, në fshatin Banjska të Leposaviqit, është sulmuar policia e Kosovës me...
Read More
Aktuale

Vritet një polic në veri të Kosovës, një tjetër mbetet i plagosur

Tronditëse: Vritet një polic në veri të vendit, një tjetër mbetet i plagosur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në...
Read More
Aktuale

Adem Karagës i jepet çmimi K’tu Fest -2023

Për sasinë dhe sidomos cilësinë e roleve të interpretuara në skena të ndryshme teatrale!Për ngjalljen e emocioneve të forta në...
Read More
Aktuale

Artan Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Strugë, Tetovë, Kërçova, Gostivar, Manastir… APLIKONI

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel...
Read More
Aktuale

Shumë familje, vështirësi për të siguruar ekzistencën në Maqedoni

Puna e tij është shumë e rëndë, po aq sa barra për të siguruar kafshatën e gojës për familjen e...
Read More
Aktuale

Maqedonia e Veriut renditet e 18-ta në botë për kafe të konsumuar për banor në vit

Faqja “World of Statistics” e rrjetit social X (ish Tuiter) ka publikuar listën e vendeve që konsumojnë më së shumti...
Read More
Aktuale

Ali Ahmeti: Jemi të pamposhtur! Shqiptarët janë me ne, nga Likova deri në Strugë!

Gjatë tubimit të mbajtur sot në Vicë të Tetovës me rastin e inaugurimit të lapidarit kushtuar veteranit të UÇK-së, Lezam Ramadani...
Read More
Aktuale

Ku po shkoni në Evropë, fëmijët i latë pa libra?!

Muhamer Pajaziti Ka 20 ditë që ka filluar vitin shkollor dhe fëmijët e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoni,...
Read More
Aktuale

Sot ekuinoksi i vjeshtës!

Ekuinoksi i vjeshtës hyri sot në orën 08:50 të mëngjesit të 23 shtatorit. Orët e ditës tani do të vazhdojnë...
Read More
Aktuale

Shtetasi nga Maqedonia grabiti bankën në Zvicër

Të enjten e kaluar në mbrëmje, një person ka plaçkitur Raiffeisenbank në Goldach SG të Zvicrës. Ai ka kërcënuar me...
Read More
Aktuale

Sektorët me rrogën më të lartë në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut gjatë muajit korrik është regjistruar rroga mesatare neto 36 286 denarë, ndërsa ajo bruto 54 434...
Read More
Aktuale

Aktori i njohur drekon te restoranti i shqiptarit në Zvicër

Aktori hollivudian dhe entuziast i motoçikletave Keanu Reeves, të martën e gostiti vetveten me një picë në një restorant lokal....
Read More
Aktuale

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Moti nesër do të jetë me diell dhe me vranësira. Në vend do të fryjë një erë e fortë nga...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Agim Ismaili: Kriminelët është më me rëndësi të lirohen, sesa të pafajshmit!

Ndaj paralajmërimit për miratimin e Ligjit për amnisti, ka reaguar edhe i dënuari në rastin gjyqësor “Alfa”, Agim Ismaili. Ai nga burgu, ku po vuan dënimin tashmë e 15 vjet,...
Read More

Ja si mund ta karikoni telefonin 4 herë më shpejt

Mund të zgjasë deri në katër orë që të karikohet një telefon nga 0% deri në 100%. Duke marrë parasysh fakin se sa shumë të varur jemi nga telefonat, këto...
Read More

Ristovska: Ndryshimet në Kodin Penal kanë vendosur Prokurorinë në një situatë të rëndë

Prokurorja Lençe Ristoska i vlerëson si nënçmim kundrejt profesionistëve ndryshimet e fundit në Kodin Penal. Sipas ish prokurores speciale, organi i akuzës pavarësisht se me resurse të kufizuara, tani duhet...
Read More

Maqedonia vuan për punëtorë të ndërtimtarisë!

Ndërtuesit thonë se problemi mund të zgjidhet me importimin e punëtorëve nga jashtë dhe drejtimin e të rinjve në arsimin profesional, si dhe me përfshirjen më të madhe të kompanive...
Read More

Zvicra ndalon mbulimin e plotë të fytyrës dhe gjobit shkelësit

Dhoma e ulët e parlamentit të Zvicrës votoi të mërkurën për të dhënë miratimin përfundimtar legjislativ për ndalimin e mbulesës së fytyrës, siç janë burkat e veshura nga disa gra...
Read More

Pagat e mësimdhënësve nga ky muaj do të rriten për 15%

Pagat e mësimdhënësve dhe punonjësve të tjerë në shkollat ​​fillore dhe të mesme vazhdojnë të rriten. Si rezultat i përkushtimit për krijimin e arsimit cilësor të bazuar në mësimdhënës të...
Read More

KUJTOHET VEPRIMTARI STRUGAN MUSA MUSAI

SOT U NDERUA MUSA MUSAI Sot 22.09.2023 një grup shokësh sot nderuan profesor Musa Musain me rastin e dyvjetorit të ndarjes nga jeta! Ata U mirëpritën nga familjarët e tij.Të...
Read More
1 2 3 4 5 6,644

springsp