Aktuale

Aktuale

Shanset që të kualifikohet më tej Shqipëria-ja skenaret

Shqipëria barazoi 2-2 ndeshjen e kësaj të mërkure kundër Kroacisë dhe me 1 pikë të marrë gjendet në vendin e...
Read More
Aktuale

Janë të uritur çunat, gjithmonë më thonë ‘të hënksha këtë, të hënksha atë

Ish-banorja e Big Brother VIP Albania 3, Rike Roçi, u shfaq në emisionin “Fiks Fare”, ku ndau disa momente të...
Read More
Aktuale

Sylvinho :“Ne e meritonim ta fitonim këtë ndeshje”

  Barazimi midis Shqipërisë dhe Kroacisë duket se na ka mbajtur ende në lojë për një kualifikim të mundshëm nga...
Read More
Aktuale

Burrë e grua vdesin brenda ditës!

Një ngjarje shumë e rrallë ka ndodhur në fshatin Bradash të Podujevës. Burri dhe gruaja kanë ndërruar brenda 24 orëve....
Read More
Aktuale

Punëtorët nga Nepali ikin nga vendet e punës , kërkohen nga policia

Në dy raste të veçanta në Shkup, dje janë zhdukur shtatë punëtorë nga Nepali nga dy ndërmarrje të Shkupit. Siç...
Read More
Aktuale

Shqipëria pjesën e parë fiton ndaj Kroacisë

Shqipëria 1 me 0 përballë kroatëve. Qazim Laçi zhbllokon shifrat pas 11 minutash lojë, duke mposhtur me kokë Livakovic. Pas...
Read More
Aktuale

Feride Haxhiu dhe Kaltrina Beqiri zënë vendin e Mexhitit dhe Limanit në Parlament

Të hënën pasi të fillojë me punë Qeveria e re në të cilën ministra do të jenë Izet Mexhiti dhe...
Read More
Aktuale

VMRO DHE MICKOVSKI NË OFANZIVË ?!

Xhevdet Nasufi Edhe euforia për ndryshim në Maqedoninë e Veriut(MV) kaloj me zgjedhjet, sikur edhe festa e Bajramit dhe po...
Read More
Aktuale Sport

New York Times profil për Nedim Bajramin: Rekordmeni që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Kishin kaluar njëzet e tre sekonda kur Federico Dimarco bëri një rrëmujë të tmerrshme në një rivënie në të majtë...
Read More
Aktuale Kulturë

Miqësia Kroato ~ Shqiptare 🇭🇷🇦🇱!Njerëz që kontribuan për këtë miqësi:

Miqësia Kroato ~ Shqiptare 🇭🇷🇦🇱!Njerëz që kontribuan për këtë miqësi:AKADEMIK PROF.DR. ALEKSANDAR STIPČEVIĆ(10.10.1930-30.08.2015)AKADEMIK PROF.DR. ZEF MIRDITA (13.03.1936-04.04.2016)GAZETARI Mehmet Latifi i...
Read More
Aktuale

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër, ndërsa...
Read More
Aktuale

Ja cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë?

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e EuropianitShqipëria ndeshet sot me Kroacinë, në përballjen e Volksparstadion që...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Ja nxënsit nga Belica dhe Oktisi më të mirët në Biologji

Nxenesit nga shkolla fillore “Bashkimi” korren sukses ne garat Komunale ne lenden e Biologjise!Nxenesit Sara Bajramoska nga f. Oktis dhe Altin Roci nga f.Belice nga klasa e 7 ne lenden...
Read More

Është koha kur nuk ka më kohë as për kohën…

Lutfi Dervishi Shqetësimi për “sharlatanët” në media është i drejtë, me kusht që me media të mos nënkuptojmë më veç, gazetën, televizionin, radion, librin apo revistën…, pra median tradicionale. Dera...
Read More

Toshkovski: BE-ja nuk do të bëjë probleme për udhëtim me pasaporta me emrin e vjetër kushtetues

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski deklaroi se sot ka marrë shkrim nga Brukseli se Bashkimi Evropian nuk do të bëjë problem nëse qytetarët e Republikës së Maqedonisë...
Read More

Ali Ahmeti nesër e jep “lajmin e madh”

“Ali Ahmeti sjell lajmin e madh”, ishte posteri i cili tashmë disa ditë u bë viral nëpër rrjetet sociale, duke u shpërndarë masovikisht nga përkrahësit e Bashkimit Demokratik për Integrim....
Read More

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Nga dita e premte, 23 shkurt, në të gjitha drejtoritë rajonale dhe zyrat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) dhe para noterëve kompetentë, fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për...
Read More

Pasaportë vetëm ata që paguajnë 6 mijë denarë

Qytetarët që kanë lënë termin për fotografim për pasaportë të re sipas procedurës së rregullt do të duhet të presin sepse nuk ka formularë për ta, por ka për ata...
Read More

“Me zemër për Kosovën” një libër i Strugës për Kosovën!

Dje më 20.02.2024 (e martë) u mbajtë promovimi i librit “Me zemër për Kosovën” nga autorët z. Agni Dauti dhe z. Xhemi Hajredini, libër ky i botuar nga Myftinia e...
Read More
1 227 228 229 230 231 7,081

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...