Aktuale

Aktuale

Taravari nga Struga: Do ta ndalojmë bixhozin dhe kreditë e shpejta, Qeveria e ardhshme do të mbuloj borxhet e qytetarëve nga kreditë e shpejta

Sot, Kandidati për President Arben Taravari zhvilloi vizitë të rëndësishëm në qytetin e Strugës, ku u diskutua problematika të ndryshme...
Read More
Aktuale

“E vrava gruan…”/ Edmond Lajqi u dorëzua vet në Polici dhe raportoi për krimin ndaj bashkëshortes

Ky krim që tronditi Pejën dyshohet se ndodhi në banesën e çiftit.Sinjali ka mësuar se çifti dyshohet se kanë pasur...
Read More
Aktuale

Detaje nga vrasja / Burri e qëlloi gruan dy herë me armë zjarri në kokë në banesë, tre fëmijët…

  Detaje të tjera kanë dalë nga vrasja në Pejë.  Sipas burimeve, rreth orës 08:00 të ditës së sotme, Gjyljeta...
Read More
Aktuale

Aksident trafiku në një fshat të Strugës

Më datë 15.04.2024, në ora 21:15, në Stacionin Policor të Strugës është raportuar se në rrugën lokale për fshatin Podgorci...
Read More
Aktuale

Numri i shkollave fillore në rënie, 15 shkolla të mbyllura

Në një vit, numri i shkollave fillore në Maqedoni është ulur me 15, ndërsa numri i mësuesve është rritur me...
Read More
Aktuale

Arben Taravari: Vetingun do ta bëjë në qeverinë e ardhshme koalicioni VLEN

“Vetingun edhe të politikanëve, edhe të gjykatësve edhe të prokurorëve do ta bëjë në qeverinë e ardhshme koalicioni VLEN”, këtë...
Read More
Aktuale

Osmani: Nuk do të ketë Qeveri pa marrëveshje për veting

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, në tubimin e sotëm para qytetarëve të Dibrës ka numëruar zotimet kryesore...
Read More
Aktuale

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha...
Read More
Aktuale

“Taravari e ka gjithë koaliconin VLEN pas vetes” – Kasami: BDI në dilemë të qëndrojë ose jo mbrapa Bujarit

I ftuar në ClickPlus, Bilall Kasami tha se kandidati për president nga VLEN, Arben Taravari ka mbështetjen e të gjithë...
Read More
Aktuale

Valë e reagimeve nga Beogradi pas vendimit të Bujar Osmanit. “Politikë antiserbe” thotë Daçiq

Deklarata e ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e dhënë dje se vendi do të...
Read More
Aktuale

Osmani: Nuk do të ketë Qeveri pa marrëveshje për veting

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, në tubimin e sotëm para qytetarëve të Dibrës ka numëruar zotimet kryesore...
Read More
Aktuale

Taravari, Osmanit: Mos u bën haxhi pishman për Ballkanin e Hapur

Kandidati për president nga radhët e koalicionit VLEN, Arben Taravari ka komentuar edhe deklaratën e kundërkandidatit të tij Bujar Osmanit...
Read More
Aktuale

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

Aksident i rëndë në autostradën A94. Një vozitës (57) i një furgoni të vogël, pasditen e së martës ishte jashtëzakonisht...
Read More
Aktuale

Osmani: Fronti Europian është një nga gjërat më të rëndësishme e viteve të fundit në vend

Qendër Zhupa ka qenë lokacioni i radhës ku ka zbarkuar karvani i kandidatit për president, Bujar Osmani. Osmani ka theksuar...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

“Lum” konkursesh për punësime një muaj para qeverisë teknike

Një muaj para formimit të qeverisë teknike të Maqedonisë së Veriut, janë hapur dhjetëra konkurse për për punësime në ndërmarrjet publike dhe institucionet shtetërore. Sipas dispozitave ligjore që kanë të...
Read More

PALESTINA DHE EGOIZMI!

Muhamet Borova Paqa është pjesë e botës sonë të brendshme por edhe pjesë e botës reale, reflektim i mirëqenies njerzore me vlera të larta. Jeta gjykohet sipas qëllimeve-jeta gjykohet sipas...
Read More

Bujar Osmani emëron dy kuadro shqiptar për ambasador

Sipas burimeve të aktuale.mk ministria i punëve të jashtëm Bujar Osmani ka emëruar dy kuadro nga Çairi për diplomat . Bëhet fjalë për Ilmi Selami ambasador në Budapest dhe Muhabi...
Read More

Kush është biznesmeni që bleu njërën nga banesat elitare të Mijallkovit në Ohër (FOTO)

Në shtator të këtij viti, Agjencia për Menaxhimin e Pasurive të Konfiskuara i ka shitur dy banesa ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijalkov, të cilat i janë konfiskuar në rastin “Perandoria”....
Read More

Jeta Zhuta-Zekolli nga Struga vlerësohet nga departamenti amerikan si një nga rekretueset më të mira

Jemi të entuziazmuar të njoftojmë se vetë punonjësja jonë, Jeta Zhuta-Zekolli, është marrëse e çmimit Rekrutuesi i Vitit nga Drejtori i Përgjithshëm i Departamentit të Shtetit për vitin 2023! Çmimi...
Read More

Struga kujton me nderim Qazim bej Vlorën,djalin e Ismail Qemalit arkitektit të pavarësisë së Shqipërisë

Në Strugë, kujtohet me nderim Qazim bej Vlora, djali i Ismail Qemalit, arkitekti i pavarësisë së Shqipërisë. Aktiviteti u organizua nga Shoqata e Historianëve dega e Strugës, ku morën pjesë...
Read More

Besa Kokëdhima do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me “Zemrën n’dorë”!

Këngëtarja Besa Kokëdhima do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Zemrën n’dorë”. Artistja u përzgjodh nga votat e publikut për të përfaqësuar Shqipërinë në edicionin e 68-të të Eurovizion...
Read More
1 225 226 227 228 229 6,965

Loading...
loading...
springsp
 

Loading...
loading...