Aktuale

Aktuale

Taravari nga Struga: Do ta ndalojmë bixhozin dhe kreditë e shpejta, Qeveria e ardhshme do të mbuloj borxhet e qytetarëve nga kreditë e shpejta

Sot, Kandidati për President Arben Taravari zhvilloi vizitë të rëndësishëm në qytetin e Strugës, ku u diskutua problematika të ndryshme...
Read More
Aktuale

“E vrava gruan…”/ Edmond Lajqi u dorëzua vet në Polici dhe raportoi për krimin ndaj bashkëshortes

Ky krim që tronditi Pejën dyshohet se ndodhi në banesën e çiftit.Sinjali ka mësuar se çifti dyshohet se kanë pasur...
Read More
Aktuale

Detaje nga vrasja / Burri e qëlloi gruan dy herë me armë zjarri në kokë në banesë, tre fëmijët…

  Detaje të tjera kanë dalë nga vrasja në Pejë.  Sipas burimeve, rreth orës 08:00 të ditës së sotme, Gjyljeta...
Read More
Aktuale

Aksident trafiku në një fshat të Strugës

Më datë 15.04.2024, në ora 21:15, në Stacionin Policor të Strugës është raportuar se në rrugën lokale për fshatin Podgorci...
Read More
Aktuale

Numri i shkollave fillore në rënie, 15 shkolla të mbyllura

Në një vit, numri i shkollave fillore në Maqedoni është ulur me 15, ndërsa numri i mësuesve është rritur me...
Read More
Aktuale

Arben Taravari: Vetingun do ta bëjë në qeverinë e ardhshme koalicioni VLEN

“Vetingun edhe të politikanëve, edhe të gjykatësve edhe të prokurorëve do ta bëjë në qeverinë e ardhshme koalicioni VLEN”, këtë...
Read More
Aktuale

Osmani: Nuk do të ketë Qeveri pa marrëveshje për veting

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, në tubimin e sotëm para qytetarëve të Dibrës ka numëruar zotimet kryesore...
Read More
Aktuale

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha...
Read More
Aktuale

“Taravari e ka gjithë koaliconin VLEN pas vetes” – Kasami: BDI në dilemë të qëndrojë ose jo mbrapa Bujarit

I ftuar në ClickPlus, Bilall Kasami tha se kandidati për president nga VLEN, Arben Taravari ka mbështetjen e të gjithë...
Read More
Aktuale

Valë e reagimeve nga Beogradi pas vendimit të Bujar Osmanit. “Politikë antiserbe” thotë Daçiq

Deklarata e ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e dhënë dje se vendi do të...
Read More
Aktuale

Osmani: Nuk do të ketë Qeveri pa marrëveshje për veting

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, në tubimin e sotëm para qytetarëve të Dibrës ka numëruar zotimet kryesore...
Read More
Aktuale

Taravari, Osmanit: Mos u bën haxhi pishman për Ballkanin e Hapur

Kandidati për president nga radhët e koalicionit VLEN, Arben Taravari ka komentuar edhe deklaratën e kundërkandidatit të tij Bujar Osmanit...
Read More
Aktuale

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

Aksident i rëndë në autostradën A94. Një vozitës (57) i një furgoni të vogël, pasditen e së martës ishte jashtëzakonisht...
Read More
Aktuale

Osmani: Fronti Europian është një nga gjërat më të rëndësishme e viteve të fundit në vend

Qendër Zhupa ka qenë lokacioni i radhës ku ka zbarkuar karvani i kandidatit për president, Bujar Osmani. Osmani ka theksuar...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota

Cilat janë 2 partitë që i bashkohen koalicionit të PD-së më 1 prill?

Cilat janë 2 partitë që i bashkohen koalicionit të PD-së më 1 prill?

Dy parti priten t’i bashkohen kampit opozitar për zgjedhjet e qershorit. Këtë deklaratë bëri kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga çadra e lirisë. Në...
Read More
1 252 253 254


Lajmet e fundit

Taravari: Vendimi që kryeministër teknik të jetë Xhaferi, duhet të mbështetet nga të gjithë

Kjo është marrëveshje mes BDI-së dhe LSDM-së që nga fillimi i mandatit. Për ne është simbolike, sigurisht që do ta mbështesim. Mendoj se çdo parti shqiptare, edhe ne të gjithë,...
Read More

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

Kryeministri Dimitar Kovaçevski beson se në zgjedhjet e vitit të ardhshme partia që ai drejton do të korrë fitore së dyfishtë, në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare. “Kemi nisur një iniciativë...
Read More

Shtatë persona përfunduan në spital/ Janë helmuar me klor në një hotel në bregun e liqenit të Ohrit

Shtatë persona mes të cilëve dhe dy të mitur kanë përfunduar në spital për shkak të shenjave të helmimit nga klori. Nga SPB Ohër informojnë se dje në orët e...
Read More

Digjet një shtëpi , humb jetën një 79-vjeçar

Një i moshuar është gjetur i pajetë në një shtëpi të djegur në Kërçovë, njofton MPB. Ngjarja tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Me datë 09.12.2023 në ora 04:45 në...
Read More

Preku zemrat e shqiptarëve me historinë e tij, ndërron jetë në lule të rinisë Fabioli

Ai u bë i famshëm me daljen e tij në “Ka një mesazh për ty”. Fabjoli, në atë kohë 12 vjeç kishte ftuar babain në emision për t’i kërkuar falje...
Read More

“Na erdhën në shtëpi dhe…” të moshuarit tregojnë si u mashtruan për një fshesë, përfunduan me kredi

Musa dhe Valdete Rreshka nga qyteti i Librazhdit nuk kishin asnjë informacion për kompaninë Ritello deri kur një mbrëmje disa agjentë shitjesh i trokitën në derë dhe i prezantuan produktet...
Read More

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

Në seancën e sotme qeveritare është konstatuar propozim-ligji për mbështetje financiare të kategorive të cënueshme të qytetarëve, që ka për qëllim të ndihmojë në përballjen me efektet e krizës energjetike...
Read More
1 252 253 254 255 256 6,965

Loading...
loading...
springsp
 

Loading...
loading...