Aktuale

Aktuale

Sa milion turistë kanë ardhur në Shqipëri gjatë vitit 2023?

Në disa debate në studio të ndryshme televizive apo në intervista kam shprehur bindjen time se në statistikat e publikuara...
Read More
Aktuale

Tmerr në Kumanovë, vëllai vret motrën dhe nipin, plagos nipin tjetër

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në mesditë në fshatin Gabresh të Kumanovës, ku një 66 vjeçar nga fshati ka...
Read More
Aktuale

Ja nxënsit nga Belica dhe Oktisi më të mirët në Biologji

Nxenesit nga shkolla fillore “Bashkimi” korren sukses ne garat Komunale ne lenden e Biologjise!Nxenesit Sara Bajramoska nga f. Oktis dhe...
Read More
Aktuale

Është koha kur nuk ka më kohë as për kohën…

Lutfi Dervishi Shqetësimi për “sharlatanët” në media është i drejtë, me kusht që me media të mos nënkuptojmë më veç,...
Read More
Aktuale

Toshkovski: BE-ja nuk do të bëjë probleme për udhëtim me pasaporta me emrin e vjetër kushtetues

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski deklaroi se sot ka marrë shkrim nga Brukseli se Bashkimi Evropian nuk...
Read More
Aktuale

Ali Ahmeti nesër e jep “lajmin e madh”

“Ali Ahmeti sjell lajmin e madh”, ishte posteri i cili tashmë disa ditë u bë viral nëpër rrjetet sociale, duke...
Read More
Aktuale

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Nga dita e premte, 23 shkurt, në të gjitha drejtoritë rajonale dhe zyrat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) dhe...
Read More
Aktuale

Pasaportë vetëm ata që paguajnë 6 mijë denarë

Qytetarët që kanë lënë termin për fotografim për pasaportë të re sipas procedurës së rregullt do të duhet të presin...
Read More
Aktuale

“Me zemër për Kosovën” një libër i Strugës për Kosovën!

Dje më 20.02.2024 (e martë) u mbajtë promovimi i librit “Me zemër për Kosovën” nga autorët z. Agni Dauti dhe...
Read More
Aktuale

Statusi i Ohrit, UNESCO vendos në korrik

Se cili do të jetë vendimi i ri për statusin e Liqenit të Ohrit, si trashëgimi botërore do të vendoset...
Read More
Aktuale

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

Sondazhi i sublimuar i IPIS-it për të 6 njësitë zgjedhore është publikuar në emisionin e sotëm Objektivi i MRT-së. Në...
Read More
Aktuale

Kanabisi do të jetë i ligjshëm në Gjermani nga 1 Prilli

Pas vonesave të konsiderueshme, Gjermania pritet të miratojë brenda javës përdorimin personal të kanabisit, i cili do të hyjë në...
Read More
Aktuale

950 euro i duhen një familje për një muaj në Maqedoni

Shporta e konsumatorit është shtrenjtuar për 313 denarë në muajin shkurt. Sipas raportit të Lidhjes së Sindikatave për muajin e...
Read More
Aktuale

Kapet duke vjedhur në Strugë,procedohet kumanovarja

Policia njoftoi se dje në orën 10:00 në Strugë, zyrtarë policorë kanë arrestuar 23-vjeçaren V.I. nga Kumanova. Ajo dyshohet se...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Jeton Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

Ministri i Arsimit Jeton Shaqiri, sot ka thënë se deri të premten pritet që të dorëzohen të gjitha librat të cilat u mungojnë nxënësve. Ai tha se nëse është e...
Read More

Trim nuk bëhesh duke imituar filmat e Holivudit, por lind

Xhezair Shaqiri, i njohur si ish-komandant Hoxha i UÇK-së sërish ka komentuar zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës, përcjell agjencia e lajmeve INA.Shkrimin e tij e fillon me një...
Read More

Aksident i rëndë në autostradën Gostivar-Tetovë, 18 vjeçari humb jetën

Mbrëmë (02-tetor) dyzet minuta pas mesnatës në SPB-Tetovë është raportuar se në autostradën Gostivar- Tetovë, në stacionin e pagesës rrugore Gostivar, një veturë Seat ibiza; me targa regjistrimi të Gostivarit...
Read More

32-VJETORI I THEMELIMIT TË GJIMNAZIT “HAJDAR DUSHI”- LADORISHT

32-VJETORI I THEMELIMIT TË GJIMNAZIT “HAJDAR DUSHI”- LADORISHT Strugë, 2 tetor 2023 Nga Pavarësia dhe valët e rrëmbyeshme të ndryshimeve në Maqedoninë e Veriut, arsimi në gjuhën shqipe si në...
Read More

Nga sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

Prej sot, qytetarët dhe bizneset në Maqedoninë e Veriut do të paguajnë mesatarisht 1/3 më pak nga çmimi që paguajnë tani për roaming, ndërsa udhëtojnë në vendet e Europës. Kjo...
Read More

Dialogu pas 24 shtatorit

shkruan: Xhevdet Nasufi I.Dialogu Kosovë-Serbi, i pashembull për kohëzgjatjen,për ndryshueshmërin e ekipeve dhe kauzave u tregua joefiçient, joracional për shkak të Serbisë, qasjes neglizhuese dhe diferencuese të ndërmjetsuesve,por edhe mendësisë...
Read More

Policët nga sot i marrin pagat për 10% më shumë

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, informoi se në përputhje me ndryshimet në Marrëveshjen e Përgjithshme Kolektive për sektorin publik, me të cilin paga bazë bruto e të punësuarve...
Read More
1 251 252 253 254 255 6,854

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...