Aktuale

Aktuale

Strugani Dritar Bajrami kualifikohet për Kampionatin Europian të Bilardos

Dritar Bajrami nga Zagraçani i Strugës është kualifikuar në turnirin e mbajtur në Selanik të Greqisë më 13 dhe 14...
Read More
Aktuale

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

Zëvendëskryeministri i Serbisë, njëherësh ministër i Brendshëm, Ivica Daçiq, ka thënë se një zyrtar policor është vrarë në qytetin perëndimor...
Read More
Aktuale

Kuvendi caktoi seancën, ja kur pritet të votohen zv/ministrat

Kuvendi e ka caktuar seancën për zëvendësministra në Qeveri për më 23 korrik, me çka tërësisht do të kompletohej ekipi...
Read More
Aktuale

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Izet Mexhiti ndodhet në Londër, në Samitin...
Read More
Aktuale

Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur

Një përleshje e armatosur ka ndodhur në Çair këtë mbrëmje.Sipas informacioneve jozyrtare bëhet fjalë për përleshje mes grupeve kriminale ndërsa...
Read More
Aktuale

Evitohet tragjedia/Tentoi të hidhej në Bunë me 4 fëmijët, 27-vjeçarja në proces divorci. Policia u sinjalizua nga familjarët

Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga Policia në Shkodër, pasi një 27-vjeçare po tentonte të hidhej në lumin Buna...
Read More
Aktuale

Uji në liqenin e Ohrit ishte sot 26 gradë

Temperaturat në tre liqenet natyrore në vend edhe më tej janë ende mbi mesataren për muajin korrik. Në liqenin e...
Read More
Aktuale

205 fshatra në Maqedoni nuk kanë asnjë banor

205 vendbanime në Maqedoninë e Veriut nuk kanë aspak popullatë, ndërsa 215 vendbanime kanë më pak se 10 banorë. Këto...
Read More
Aktuale

Ja drejtorët që i emëroi sot qeveri

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut dje në seancën e gjashtë ka marrë disa vendime për emërimin e disa...
Read More
Aktuale

Strugani Alen Derbani eshte zv/ministri i ri i drejtësisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut i propozoi Kuvendit emrat e mëposhtëm për zëvendësministrat, me ç’rast ekipi qeveritar kompletohet...
Read More
Aktuale

VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së – Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është fajtore për eksodin e të rinjve shqiptarë

Koalicioni VLEN është deklaruar pas seancës së mbrëmshme të Qeverisë, në kuadër të së cilës u miratua ribalanci i Buxhetit....
Read More
Aktuale

5601 persona kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë

Vende të ndryshme kanë rregulla të ndryshme për marrjen e shtetësisë. Disa lejojnë mbajtjen e dy ose tre pasaportave, e...
Read More
Aktuale

Mickoski: Gjendja me buxhetin është alarmante, mungojnë para

Kryeministri Hristian Mickoski thotë se gjendja me Buxhetin është alarmante dhe se mungojnë para për çka organet e hetuesisë do...
Read More
Aktuale

Gjërat që nuk duhet t’i lini në makinën tuaj kur është shumë nxehtë

Gjatë stinës së verës, lënia e disa artikujve në makinën tuaj mund të jetë e rrezikshme dhe e rrezikshme jo...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota

Policia në gjah pas trafikantëve të drogës

Policia në gjah pas trafikantëve të drogës

Prokuroria publike për krim të organizuar dhe korupsion në bashkëpunim me sektorin për hetime të krimit në MPB sot ka asgjësuar një grup kriminelësh të...
Read More
1 253 254 255


Lajmet e fundit

Jeton Shaqiri :Ja kush vendos se kush do jetë bartës në Njësinë 5

Jeton Shaqiri nga BDI ka qenë mysafir në “10 minuta” në TV21. Shaqiri pyetur edhe për zgjedhjet parlamentare dhe bartësin e listës në njësinë zgjedhore 5. Sipas informacioneve të TV21,...
Read More

Abdush Demiri nga VLEN u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, në kuadër të seancës së 145-të, sot pasdite, pa debat votoi Abdush Demirin për anëtar të Komisionit Shtetëror Zgjedhor(KSHZ), përcjell INA. Për vendimin...
Read More

Ja sa lindje dhe vdekje janë regjistruar për 3 muaj në Maqedoni

Numri i lindjeve në Maqedoninë e Veriut në tremujorin e katërt 2023 është 4.185 dhe krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë është më i ulët për...
Read More

Vinca:A janë shqiptarët një komb dhe a është shqipja një gjuhë apo dy e më shumë?

(Refleksion pas një debati televiziv) Shkruan: Agim Vinca Mora pjesë në një emision në të cilin nuk e di a ia vlejti të merrje pjesë. Temë e emisionit do të...
Read More

Hajdutët futen në bankë në “pikë të ditës” – grabitet shumë e konsiderueshme e parave!

Një ekspoziturë banke në lagjen “Ilinden” të Shkupit ka qenë cak i hajnave të armatosur – ka njoftuar MPB-ja. Sipas njoftimeve të para, janë grabitur një shumë e konsiderueshme e...
Read More

Adrian Bajrami ,shqiptari nga Maqedonia kalon te Benfika

Adrian Bajrami do jetë pjesë e skuadrës së Benficës deri në verën e 2026. Mbrojtësi 21-vjeçar dhe klubi portugez kanë gjetur akordin mes tyre për të shtuar kohën e qëndrimit...
Read More

Çdo anëtare e BE-së do të vendos vetë nëse i pranon pasaportat me emrin e vjetër të Maqedonisë

Përderisa vazhdon “debati” për mundësinë e përdorimit të pasaportave të RMV-së që janë të vlefshme, por me emrin e vjetër, si dhe nëse ato mund të përdoren për të udhëtuar...
Read More
1 253 254 255 256 257 7,123

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...