Aktuale

Aktuale

Strugani Dritar Bajrami kualifikohet për Kampionatin Europian të Bilardos

Dritar Bajrami nga Zagraçani i Strugës është kualifikuar në turnirin e mbajtur në Selanik të Greqisë më 13 dhe 14...
Read More
Aktuale

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

Zëvendëskryeministri i Serbisë, njëherësh ministër i Brendshëm, Ivica Daçiq, ka thënë se një zyrtar policor është vrarë në qytetin perëndimor...
Read More
Aktuale

Kuvendi caktoi seancën, ja kur pritet të votohen zv/ministrat

Kuvendi e ka caktuar seancën për zëvendësministra në Qeveri për më 23 korrik, me çka tërësisht do të kompletohej ekipi...
Read More
Aktuale

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Izet Mexhiti ndodhet në Londër, në Samitin...
Read More
Aktuale

Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur

Një përleshje e armatosur ka ndodhur në Çair këtë mbrëmje.Sipas informacioneve jozyrtare bëhet fjalë për përleshje mes grupeve kriminale ndërsa...
Read More
Aktuale

Evitohet tragjedia/Tentoi të hidhej në Bunë me 4 fëmijët, 27-vjeçarja në proces divorci. Policia u sinjalizua nga familjarët

Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga Policia në Shkodër, pasi një 27-vjeçare po tentonte të hidhej në lumin Buna...
Read More
Aktuale

Uji në liqenin e Ohrit ishte sot 26 gradë

Temperaturat në tre liqenet natyrore në vend edhe më tej janë ende mbi mesataren për muajin korrik. Në liqenin e...
Read More
Aktuale

205 fshatra në Maqedoni nuk kanë asnjë banor

205 vendbanime në Maqedoninë e Veriut nuk kanë aspak popullatë, ndërsa 215 vendbanime kanë më pak se 10 banorë. Këto...
Read More
Aktuale

Ja drejtorët që i emëroi sot qeveri

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut dje në seancën e gjashtë ka marrë disa vendime për emërimin e disa...
Read More
Aktuale

Strugani Alen Derbani eshte zv/ministri i ri i drejtësisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut i propozoi Kuvendit emrat e mëposhtëm për zëvendësministrat, me ç’rast ekipi qeveritar kompletohet...
Read More
Aktuale

VLEN: Hajdutëria sinonim i BDI-së – Qeverisja e tyre mbi 20 vjeçare është fajtore për eksodin e të rinjve shqiptarë

Koalicioni VLEN është deklaruar pas seancës së mbrëmshme të Qeverisë, në kuadër të së cilës u miratua ribalanci i Buxhetit....
Read More
Aktuale

5601 persona kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë

Vende të ndryshme kanë rregulla të ndryshme për marrjen e shtetësisë. Disa lejojnë mbajtjen e dy ose tre pasaportave, e...
Read More
Aktuale

Mickoski: Gjendja me buxhetin është alarmante, mungojnë para

Kryeministri Hristian Mickoski thotë se gjendja me Buxhetin është alarmante dhe se mungojnë para për çka organet e hetuesisë do...
Read More
Aktuale

Gjërat që nuk duhet t’i lini në makinën tuaj kur është shumë nxehtë

Gjatë stinës së verës, lënia e disa artikujve në makinën tuaj mund të jetë e rrezikshme dhe e rrezikshme jo...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Aksident në aksin Librazhd-Përrenjas! Një person humb jetën, dy të plagosur rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Librazhd-Përrenjas, ku për pasojë ka humbur jetën një person. Gazetarja e Top Channel, Bruna Kërçyku bën me dije se një mjet i...
Read More

Shqipëria propozon: Tre vjet burg kush bën tradhti bashkëshortore

Sipas kodit të familjes, dy të rritur, të cilët lidhen në martesë kanë të drejta dhe detyrime, mes të cilave është edhe besnikëria. Ndërsa deri më sot thyerjen e besnikërisë...
Read More

Ziadin Sela për të shtunën thërret Kuvendin e ASh-së

Kryetari i Kuvendit të ASH-së, Ziadin Sela njoftoi se Kuvendin e Partisë, kryetar i së cilës është vet ai do ta thërras të shtunën e ardhshme dhe sipas tij pikë...
Read More

Sela i del kundër Taravarit:Aleanca për Shqiptarët janë kryesia, anëtarët, deputetët pra të gjithë

Sela mbajti konferencë për media pas ngjarjve të fundit që ndodhën ditëve të fundit.Ai fjalën e tij e filloi duke thënë se Aleanca për Shqiptarët janë kryesia, anëtarët, deputetët pra...
Read More

Taravari:Për 24 orë janë mbledhur 80 nënshkrime pro thirrjes së kuvendit të Aleancës

Informim për opinionin publik dhe anëtarët e Aleancës për Shqiptarët Nisma e kryetarit Taravari merr mbështetjen e shumicës së kuvendarëve të ASH-së. Pas kumtimit të qëndrimit të djeshëm të Kryetarit...
Read More

Aleanca e Strugës me qëndrim për zhvillimet e fundit në parti

Të nderuar qytetarë, anëtarë, aktivistë dhe simpatiznatë të ASH – së. Dega e ASH – së, në Strugë, me vëmendje ndjek zhvillimet politike brenda subjektit politikë sidomos prononcimet politike të...
Read More

Arben Taravari:Jam bërë dëshmitar i gjallë i mrekullisë së një populli për ndryshim

Pasi bëra publik qëndrimin tim politik ku tregova se duhet sjellim Ndryshimin E Madh bashkë me opozitën shqiptare jam bërë dëshmitar i gjallë i mrekullisë së një populli! E dija...
Read More
1 303 304 305 306 307 7,123

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...