Aktuale

Aktuale

Shanset që të kualifikohet më tej Shqipëria-ja skenaret

Shqipëria barazoi 2-2 ndeshjen e kësaj të mërkure kundër Kroacisë dhe me 1 pikë të marrë gjendet në vendin e...
Read More
Aktuale

Janë të uritur çunat, gjithmonë më thonë ‘të hënksha këtë, të hënksha atë

Ish-banorja e Big Brother VIP Albania 3, Rike Roçi, u shfaq në emisionin “Fiks Fare”, ku ndau disa momente të...
Read More
Aktuale

Sylvinho :“Ne e meritonim ta fitonim këtë ndeshje”

  Barazimi midis Shqipërisë dhe Kroacisë duket se na ka mbajtur ende në lojë për një kualifikim të mundshëm nga...
Read More
Aktuale

Burrë e grua vdesin brenda ditës!

Një ngjarje shumë e rrallë ka ndodhur në fshatin Bradash të Podujevës. Burri dhe gruaja kanë ndërruar brenda 24 orëve....
Read More
Aktuale

Punëtorët nga Nepali ikin nga vendet e punës , kërkohen nga policia

Në dy raste të veçanta në Shkup, dje janë zhdukur shtatë punëtorë nga Nepali nga dy ndërmarrje të Shkupit. Siç...
Read More
Aktuale

Shqipëria pjesën e parë fiton ndaj Kroacisë

Shqipëria 1 me 0 përballë kroatëve. Qazim Laçi zhbllokon shifrat pas 11 minutash lojë, duke mposhtur me kokë Livakovic. Pas...
Read More
Aktuale

Feride Haxhiu dhe Kaltrina Beqiri zënë vendin e Mexhitit dhe Limanit në Parlament

Të hënën pasi të fillojë me punë Qeveria e re në të cilën ministra do të jenë Izet Mexhiti dhe...
Read More
Aktuale

VMRO DHE MICKOVSKI NË OFANZIVË ?!

Xhevdet Nasufi Edhe euforia për ndryshim në Maqedoninë e Veriut(MV) kaloj me zgjedhjet, sikur edhe festa e Bajramit dhe po...
Read More
Aktuale Sport

New York Times profil për Nedim Bajramin: Rekordmeni që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Kishin kaluar njëzet e tre sekonda kur Federico Dimarco bëri një rrëmujë të tmerrshme në një rivënie në të majtë...
Read More
Aktuale Kulturë

Miqësia Kroato ~ Shqiptare 🇭🇷🇦🇱!Njerëz që kontribuan për këtë miqësi:

Miqësia Kroato ~ Shqiptare 🇭🇷🇦🇱!Njerëz që kontribuan për këtë miqësi:AKADEMIK PROF.DR. ALEKSANDAR STIPČEVIĆ(10.10.1930-30.08.2015)AKADEMIK PROF.DR. ZEF MIRDITA (13.03.1936-04.04.2016)GAZETARI Mehmet Latifi i...
Read More
Aktuale

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër, ndërsa...
Read More
Aktuale

Ja cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë?

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e EuropianitShqipëria ndeshet sot me Kroacinë, në përballjen e Volksparstadion që...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Avdulla Qazimoski ,përplaset me Komunën e Strugës:Anulohet seanca e Këshillit

Avdulla Qazimoski ,përplaset me Komunën e Strugës:Anulohet seanca e Këshillit

Seanca e peshëdhjetë e pesë e Këshillit Komunal të Strugës edhe pse ishte caktuar nga administrata Komunale nuk u zhvillua...
Read More
1 302 303 304

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

TV “Klan Maqedoni” me pronar të ri

Televizioni “Klan Maqedoni” ka pronar të ri që periudhën në vijim do të formalizohet dhe zyrtarizohet. Siç mëson INA, janë kompania e Devollëve nga Kosova që janë blerësit e këtij...
Read More

Tre ministra kanë të punësuar të afërm në M-NAV

Tre ministra nga qeveria aktuale kanë të afërm të punësuar në Navigacionin Maqedonas, M-NAV, transmeton “Kod” në TV Telma. Në M-NAV janë të punësuar nipi i ministrit të Bujqësisë Ljupço...
Read More

Vitin e kaluar shteti përfitoi 87 milionë euro nga sigurimi i automjeteve, 21 milionë prej të cilave janë nga kartoni i gjelbër

https://tas-mk.toboads.com/ads.php?b=1&rq=787df9aa-aee3-63c8-7381-21728ef9dd55&vt=490e6b29-fa64-4fd2-86bc-bfa0f966b46b&isf=false&tm=0&af=300x250&fv=undefined&nw=0&co=1&eid=gd4a51e08b7&vh=719&vw=384&asc=1&srf=https%3A%2F%2Falmakos.com%2Fvitin-e-kaluar-shteti-perfitoi-87-milione-euro-nga-sigurimi-i-automjeteve-21-milione-prej-te-cilave-jane-nga-kartoni-i-gjelber%2F&rf=https%3A%2F%2Falmakos.com%2F&loc=eq-srf&rn=c6d7843a-f603-4c10-69c7-a29454192a81&ct=889f4090-bad5-cd39-e29f-1df061f85871&c=hA_c_0_7f35a0e4&ah=0&L=46b9bdae-b2be-4683-9ff7-c1dbaf151e47&afs=undefined&sck=4358c46c882b306edbcba2426daa510f9aa9e905& Në vitin 2023 pronarët e automjeteve investuan 87 milionë euro në sigurimin e detyrueshëm të përgjegjësisë automobilistike (TPL). Në totalin e investimeve, kartoni i gjelbër merr pjesë me 21...
Read More

Të rinjtë në Maqedoninë e Veriut ankohen për mospërfshirje në politikë

Interesat e të rinjve mbeten kryefjalë e partive politike, qofshin ato në pushtet apo opozitë, veçanërisht para zgjedhjeve akoma pa filluar fushata zyrtare, duke premtuar përfshirjen e të rinjve në...
Read More

STRUGANI NURI MURAT SOJLIU-PERSONALITET I SHQUAR I KOMBIT SHQIPTAR

Prof. Dr. Nebi Dervishi Perkujtesë “PERSONALITET I SHQUAR I KOMBIT SHQIPTAR (NURI MURAT SOJLIU (Bakalli)  Qershor – 1872-1947” (Me rastin e 152 vjetorit të lindjes) Fushëgropa e Ohrit – vatër...
Read More

Gruaja kërkon divorcin nga i shoqi vetëm 2 ditë pas dasmës dhe nuk do ta besoni pse

Një grua ka nxitur goxha debat në platformën Reddit pasi zbuloi se e la bashkëshortin pas shakasë së tij në ditën e dasmës. Gruaja tha se bëri kërkesë për divorc...
Read More

Ja kur pritet nxënësit t’i marrin ndihmat prej 1200 dhe 1800 denarë?!

Në ditët në vijim rreth 100 mijë nxënës do të marrin ndihmë financiare nga paketa e nëntë e masave antikrizë. Pagesa bëhet me faza dhe tashmë ka nisur, pasi ashtu...
Read More
1 302 303 304 305 306 7,081

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...