Aktuale

Aktuale

Taravari nga Struga: Do ta ndalojmë bixhozin dhe kreditë e shpejta, Qeveria e ardhshme do të mbuloj borxhet e qytetarëve nga kreditë e shpejta

Sot, Kandidati për President Arben Taravari zhvilloi vizitë të rëndësishëm në qytetin e Strugës, ku u diskutua problematika të ndryshme...
Read More
Aktuale

“E vrava gruan…”/ Edmond Lajqi u dorëzua vet në Polici dhe raportoi për krimin ndaj bashkëshortes

Ky krim që tronditi Pejën dyshohet se ndodhi në banesën e çiftit.Sinjali ka mësuar se çifti dyshohet se kanë pasur...
Read More
Aktuale

Detaje nga vrasja / Burri e qëlloi gruan dy herë me armë zjarri në kokë në banesë, tre fëmijët…

  Detaje të tjera kanë dalë nga vrasja në Pejë.  Sipas burimeve, rreth orës 08:00 të ditës së sotme, Gjyljeta...
Read More
Aktuale

Aksident trafiku në një fshat të Strugës

Më datë 15.04.2024, në ora 21:15, në Stacionin Policor të Strugës është raportuar se në rrugën lokale për fshatin Podgorci...
Read More
Aktuale

Numri i shkollave fillore në rënie, 15 shkolla të mbyllura

Në një vit, numri i shkollave fillore në Maqedoni është ulur me 15, ndërsa numri i mësuesve është rritur me...
Read More
Aktuale

Arben Taravari: Vetingun do ta bëjë në qeverinë e ardhshme koalicioni VLEN

“Vetingun edhe të politikanëve, edhe të gjykatësve edhe të prokurorëve do ta bëjë në qeverinë e ardhshme koalicioni VLEN”, këtë...
Read More
Aktuale

Osmani: Nuk do të ketë Qeveri pa marrëveshje për veting

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, në tubimin e sotëm para qytetarëve të Dibrës ka numëruar zotimet kryesore...
Read More
Aktuale

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha...
Read More
Aktuale

“Taravari e ka gjithë koaliconin VLEN pas vetes” – Kasami: BDI në dilemë të qëndrojë ose jo mbrapa Bujarit

I ftuar në ClickPlus, Bilall Kasami tha se kandidati për president nga VLEN, Arben Taravari ka mbështetjen e të gjithë...
Read More
Aktuale

Valë e reagimeve nga Beogradi pas vendimit të Bujar Osmanit. “Politikë antiserbe” thotë Daçiq

Deklarata e ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e dhënë dje se vendi do të...
Read More
Aktuale

Osmani: Nuk do të ketë Qeveri pa marrëveshje për veting

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, në tubimin e sotëm para qytetarëve të Dibrës ka numëruar zotimet kryesore...
Read More
Aktuale

Taravari, Osmanit: Mos u bën haxhi pishman për Ballkanin e Hapur

Kandidati për president nga radhët e koalicionit VLEN, Arben Taravari ka komentuar edhe deklaratën e kundërkandidatit të tij Bujar Osmanit...
Read More
Aktuale

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

Aksident i rëndë në autostradën A94. Një vozitës (57) i një furgoni të vogël, pasditen e së martës ishte jashtëzakonisht...
Read More
Aktuale

Osmani: Fronti Europian është një nga gjërat më të rëndësishme e viteve të fundit në vend

Qendër Zhupa ka qenë lokacioni i radhës ku ka zbarkuar karvani i kandidatit për president, Bujar Osmani. Osmani ka theksuar...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Avdulla Qazimoski ,përplaset me Komunën e Strugës:Anulohet seanca e Këshillit

Avdulla Qazimoski ,përplaset me Komunën e Strugës:Anulohet seanca e Këshillit

Seanca e peshëdhjetë e pesë e Këshillit Komunal të Strugës edhe pse ishte caktuar nga administrata Komunale nuk u zhvillua...
Read More
1 300 301 302

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Shqiptari që grabiste në Austri arrestohet pas 3 vitesh në Greqi

Dy autorë fillimisht të panjohur kanë hyrë në një rezidencë banimi në Strengberg rreth orës 17:20. më 10 dhjetor 2019 dhe vodhën ora dhe bizhuteri. Autorët u larguan me makinë...
Read More

Gjermanët i publikojnë rrogat, sa është muaji dhe ora (VIDEO)

“Gehalt in Deutschland” quhet kanali në Instagram, TikTok apo YouTube ku punëtorët nga ky vend evropian postojnë fletëpagesat e tyre dhe zbulojnë se cilat janë pagat e tyre, cilat janë...
Read More

Anketa e IPRG: Ja si është rejtingu i partive politike (TABELA)

Instituti për Hulumtimin e Politikave dhe Qeverisjes së Mirë (IPRG) në Shkup sot ka publikuar një anketë lidhur me rejtingun e partive dhe liderëve politik në Maqedoninë e Veriut.  Anketa...
Read More

Italia jep 30 mijë euro për të jetu në qytetin me diell në jug të Italisë (VIDEO)

Një qytet i vogël me diell në jug të Italisë ka ofruar deri në 30,000 euro për banorët e rinj që të vijnë dhe të jetojnë aty. Fjala është për...
Read More

Maqedoni, komunikacioni nëpër rrugë të lagështa

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë po zhvillohet pa pengesa nëpër rrugë të lagështa.Dendësia e komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, kurse në vendkalimet kufitare nuk ka...
Read More

“Kam 4 gra pa letra”, shokon Mandi Nishtulla: Të miratohet ligji në Shqipëri

Mandi Nishtulla është një emër mjaft i njohur në muzikën tallava. Këngëtari ka mbajtur edhe rekord me këngën shqiptare më të dëgjuar në YouTube. I ftuar së fundmi në “Më...
Read More

Në Dibër thonë “dikush na ka nem”

Blerim Zllatku Asnji debat në kanalet televizive shqiptare, mes shqiptarve rreth Progres Raportit të BE për Maqedoninë e veriut për vitin 2022/23.Nga kjo konkludojë tre gjëra. Se shqiptarët nuk e...
Read More
1 300 301 302 303 304 6,965

Loading...
loading...
springsp
 

Loading...
loading...