Aktuale

Aktuale

Sa milion turistë kanë ardhur në Shqipëri gjatë vitit 2023?

Në disa debate në studio të ndryshme televizive apo në intervista kam shprehur bindjen time se në statistikat e publikuara...
Read More
Aktuale

Tmerr në Kumanovë, vëllai vret motrën dhe nipin, plagos nipin tjetër

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në mesditë në fshatin Gabresh të Kumanovës, ku një 66 vjeçar nga fshati ka...
Read More
Aktuale

Ja nxënsit nga Belica dhe Oktisi më të mirët në Biologji

Nxenesit nga shkolla fillore “Bashkimi” korren sukses ne garat Komunale ne lenden e Biologjise!Nxenesit Sara Bajramoska nga f. Oktis dhe...
Read More
Aktuale

Është koha kur nuk ka më kohë as për kohën…

Lutfi Dervishi Shqetësimi për “sharlatanët” në media është i drejtë, me kusht që me media të mos nënkuptojmë më veç,...
Read More
Aktuale

Toshkovski: BE-ja nuk do të bëjë probleme për udhëtim me pasaporta me emrin e vjetër kushtetues

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski deklaroi se sot ka marrë shkrim nga Brukseli se Bashkimi Evropian nuk...
Read More
Aktuale

Ali Ahmeti nesër e jep “lajmin e madh”

“Ali Ahmeti sjell lajmin e madh”, ishte posteri i cili tashmë disa ditë u bë viral nëpër rrjetet sociale, duke...
Read More
Aktuale

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Nga dita e premte, 23 shkurt, në të gjitha drejtoritë rajonale dhe zyrat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) dhe...
Read More
Aktuale

Pasaportë vetëm ata që paguajnë 6 mijë denarë

Qytetarët që kanë lënë termin për fotografim për pasaportë të re sipas procedurës së rregullt do të duhet të presin...
Read More
Aktuale

“Me zemër për Kosovën” një libër i Strugës për Kosovën!

Dje më 20.02.2024 (e martë) u mbajtë promovimi i librit “Me zemër për Kosovën” nga autorët z. Agni Dauti dhe...
Read More
Aktuale

Statusi i Ohrit, UNESCO vendos në korrik

Se cili do të jetë vendimi i ri për statusin e Liqenit të Ohrit, si trashëgimi botërore do të vendoset...
Read More
Aktuale

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

Sondazhi i sublimuar i IPIS-it për të 6 njësitë zgjedhore është publikuar në emisionin e sotëm Objektivi i MRT-së. Në...
Read More
Aktuale

Kanabisi do të jetë i ligjshëm në Gjermani nga 1 Prilli

Pas vonesave të konsiderueshme, Gjermania pritet të miratojë brenda javës përdorimin personal të kanabisit, i cili do të hyjë në...
Read More
Aktuale

950 euro i duhen një familje për një muaj në Maqedoni

Shporta e konsumatorit është shtrenjtuar për 313 denarë në muajin shkurt. Sipas raportit të Lidhjes së Sindikatave për muajin e...
Read More
Aktuale

Kapet duke vjedhur në Strugë,procedohet kumanovarja

Policia njoftoi se dje në orën 10:00 në Strugë, zyrtarë policorë kanë arrestuar 23-vjeçaren V.I. nga Kumanova. Ajo dyshohet se...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Avdulla Qazimoski ,përplaset me Komunën e Strugës:Anulohet seanca e Këshillit

Avdulla Qazimoski ,përplaset me Komunën e Strugës:Anulohet seanca e Këshillit

Seanca e peshëdhjetë e pesë e Këshillit Komunal të Strugës edhe pse ishte caktuar nga administrata Komunale nuk u zhvillua...
Read More
1 299 300 301

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Ja pse ora është e ndarë në 60 minuta dhe minutat janë të ndarë në 60 sekonda!

Të parët që e organizuan kohën në këtë mënyrë që është dhe sot kanë qenë babilonasit. Falë tyre viti ishte ndarë në 12 muaj sipas 12 fazave hënore dhe ishte...
Read More

Ja sa turistë të huaj sivjet vizituan Strugën dhe Ohrin

Më shumë se 200,000 turistë të huaj kanë vizituar Ohrin dhe Strugën që nga fillimi i sezonit turistik bazuar në të dhënat e Asociacionit të Hoteleve të Maqedonisë. “Pjesa më...
Read More

Tërmet në Maqedoni,ja ku ishte epiqendra

Tërmet me intensitet prej III ballëve sipas Shkallës evropiane makrosizmike është ndjerë këtë mëngjes në ora 9 e 31 minutë në Dellçevë, Trabotivishte dhe rrethinë, kumtoi Observatori sizmologjik pranë Fakultetit...
Read More

Rasti i ”Onkologjisë”: Nesër organizohet protestë para Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë

Nesër (e hënë) duke filluar nga ora 18:00, ju ftojmë në një protestë para Qeverisë, ku së bashku do të shprehim mllefin dhe revoltën tonë ndaj krimit të toleruar prej...
Read More

Rënie e temperaturave deri në 10 gradë, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

Moti nga mëngjesi do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu, të cilët vende-vende, veçanërisht në juglindje do të jenë të rrëmbyeshme dhe kohë pas kohe të...
Read More

Suedi: Policia arreston dy persona në protestën ku u djeg Kurani

Policia në Suedi i ka arrestuar të dielën dy persona dhe i ka ndaluar rreth 10 të tjerë, pas trazirave të dhunshme që kanë shpërthyer në një protestë ku është...
Read More

Më vranë fëmijën: Nëna me dëshmi rrënqethëse për Onkologjinë në Shkup

Nuk po ndalen reagimet në opinion pas skandalit të fundit që po trondit shëndetësinë në Maqedoninë e Veriut. Informatat shqetësuese për keqpërdorimin e pretenduar të citostatikëve nga mjekët e Klinikës...
Read More
1 299 300 301 302 303 6,854

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...