Aktuale

Aktuale

Ne Padova mbështetet fuqishëm Muharrem Salihu për Euro-deputet

Kandidati i parë italo-shqiptar për deputet në Parlamentin Evropian, Muharrem Salihu, vazhdon fushatën e tij në Italinë veri-lindore, ku dje...
Read More
Aktuale

Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari thotë se qeverisja e ardhshme do të bazohet në dije dhe meritokraci. “Po...
Read More
Aktuale

Ngjitja e shkallëve do t’ju ndihmojë të jetoni më gjatë

Përfitimet e ecjes për shëndetin tonë psikologjik dhe fizik janë të shumta dhe të gjithë e dimë se sa mirë...
Read More
Aktuale

Dua Lipa në top-10 e më të pasurve në Britaninë e Madhe

Në edicionin e parë të listës së të pasurve “40 Under 40” nga “The Sunday Times”, emrat e famshëm si...
Read More
Aktuale

Zvogëlohet numri i nxënësve shqiptarë në Ohër

Gazetar: Miki Trajkovski Nxënësit shqiptarë nga Ohri, të cilët mbarojnë arsimin fillor, nuk kanë ku të vazhdojnë arsimin e mesëm...
Read More
Aktuale

Ministria e Arsimit, zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike

Edhe pse ministri dhe zëvendësministri shqiptar nga radhët e BDI-së Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka injoruar terësisht dy universitete...
Read More
Aktuale

Najçevska: Kosova nuk ishte në agjendën e KiE, por Bujar Osmani si ministër i Kosovës ishte aty për të lobuar

"Kosova nuk ishte në agjendën e Këshillit të Europës, por Bujar Osmani si Ministëri Kosovës ishte aty për të lobuar"....
Read More
Aktuale

Aksident në Kërçovë, 5 të lënduar

Një aksident i rëndë mbrëmë ndodhi në rrugën Kërçovë-Osllomej. Sipas MPB-së, aksidenti ndodhi në ora22:55, mes makinës “fiat” e drejtuar...
Read More
Aktuale

Parlament dydhomësh, Federalizim… Këto janë organizimet politike të cilët i shqyrton BDI dhe Fronti Europian

BDI po mendon për një organizim të ri shtetëror, konkretisht mekanizëm të ri politik për mbrojtjen e rrugës evropiane të...
Read More
Aktuale

QYTETARËT ANKOHEN PËR SHTRENJTIMET, PAGA MESATARE NUK I MBULON SHPENZIMET

Çmimet e larta të produkteve ushqimore bazë sa vijnë e rëndojnë jetën e qytetarëve. Madje kostoja e jetesës dikton edhe...
Read More
Aktuale

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri

Në Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, shqiptarët do të udhëheqin me gjashtë ministri dhe me kryetarin e Kuvendit,...
Read More
Aktuale

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Me keqardhje duhet të themi se në çdo paraqitje të Ali Ahmetit, gjendja e tij duket më e rëndë. Kjo...
Read More
Aktuale

Ka ndërruar jetë foshnja 9-muajshe në Spitalin e Ohrit

Më datë 17.05.2024 në SPB-Ohër është raportuar se në ora 08:10 në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër ka ndërruar jetë...
Read More
Aktuale

Albin Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot udhëheqësit e koalicionit VLEN të partive shqiptare në Maqedoninë Perëndimore, të cilët...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Pse po i merr zjarri kallamishtet e liqenit në Strugë

Pse po i merr zjarri kallamishtet e liqenit në Strugë

Prej më shumë se një muaj pothuajse çdo javë raportohet se ka djegie të kallamishteve në pjesë të ndryshme të...
Read More
1 301 302 303

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Berberët në Zvicër do të marrin paga dukshëm më të larta

Pagat në sektorin e parukerisë do të rriten deri në 700 franga në muaj gjatë katër viteve të ardhshme. Kjo korrespondon me një rritje deri në një të pestën. Gjithashtu,...
Read More

Stina e mandarinave, mësoni vlerat ushqyese të tyre

Me konsumimin e këtyre frutave trupi ynë merr vitaminën A, B1- B2-B3, vitaminën C dhe po kështu kalcium, hekur, proteina, sheqer dhe ujë. Përveç këtyre vitaminave dhe minerale, mandarina është...
Read More

Ziadin Sela kujton Muamedin Istrefin-Dinin:Qofshë i Parajsës miku im…

Muamedin Istrefin - Dinin çdohere në mbamendjen time kujtoj në ball të proceseve politike dhe kombëtare! Aktivist para dhe pas pluralizmit politik në Maqedoninë e Veriut.Bashkëpunëtor i ngusht i imi...
Read More

Ka ndërruar jetë Muamedin Istrefi-Dini ish-këshilltari i Veleshtës

Ka ndërruar jetë Muamedin Istrefi-Dini nga Veleshta e Strugës.Dini gjatë gjithë jetë së tij ka qënë një aktivist dhe veprimtar që ka lënë një emër të mirë për veten dhe...
Read More

Ali Ahmeti: Elektorati i BDI-së është i betonuar

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në një tubim të Forumit Rinor të Tetovës, tha se elektorati i BDI-së është i betonuar dhe se 99% e elektoratit të...
Read More

Si të udhëtosh në Gjermani, një udhëzues i përmbledhur

Planifikoni një udhëtim në Gjermani dhe pyesni veten se çfarë duhet të dini? Ne kemi menduar për ju! Ky udhëzues i shkurtër u përgjigjet disa prej pyetjeve kryesore që turistët...
Read More

Në aeroportet e Maqedonisë s’do të ketë fluturime nga 31 dhjetori deri me 2 janar

Nga 31 dhjetori 2023 deri më 2 janar pritet të bllokohet Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit dhe ai i Ohrit, pas kërcënimeve për grevë nga Sindikata e kontrollorëve të trafikut ajror....
Read More
1 301 302 303 304 305 7,027

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...