Aktuale

Aktuale

Sa milion turistë kanë ardhur në Shqipëri gjatë vitit 2023?

Në disa debate në studio të ndryshme televizive apo në intervista kam shprehur bindjen time se në statistikat e publikuara...
Read More
Aktuale

Tmerr në Kumanovë, vëllai vret motrën dhe nipin, plagos nipin tjetër

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në mesditë në fshatin Gabresh të Kumanovës, ku një 66 vjeçar nga fshati ka...
Read More
Aktuale

Ja nxënsit nga Belica dhe Oktisi më të mirët në Biologji

Nxenesit nga shkolla fillore “Bashkimi” korren sukses ne garat Komunale ne lenden e Biologjise!Nxenesit Sara Bajramoska nga f. Oktis dhe...
Read More
Aktuale

Është koha kur nuk ka më kohë as për kohën…

Lutfi Dervishi Shqetësimi për “sharlatanët” në media është i drejtë, me kusht që me media të mos nënkuptojmë më veç,...
Read More
Aktuale

Toshkovski: BE-ja nuk do të bëjë probleme për udhëtim me pasaporta me emrin e vjetër kushtetues

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski deklaroi se sot ka marrë shkrim nga Brukseli se Bashkimi Evropian nuk...
Read More
Aktuale

Ali Ahmeti nesër e jep “lajmin e madh”

“Ali Ahmeti sjell lajmin e madh”, ishte posteri i cili tashmë disa ditë u bë viral nëpër rrjetet sociale, duke...
Read More
Aktuale

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Nga dita e premte, 23 shkurt, në të gjitha drejtoritë rajonale dhe zyrat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) dhe...
Read More
Aktuale

Pasaportë vetëm ata që paguajnë 6 mijë denarë

Qytetarët që kanë lënë termin për fotografim për pasaportë të re sipas procedurës së rregullt do të duhet të presin...
Read More
Aktuale

“Me zemër për Kosovën” një libër i Strugës për Kosovën!

Dje më 20.02.2024 (e martë) u mbajtë promovimi i librit “Me zemër për Kosovën” nga autorët z. Agni Dauti dhe...
Read More
Aktuale

Statusi i Ohrit, UNESCO vendos në korrik

Se cili do të jetë vendimi i ri për statusin e Liqenit të Ohrit, si trashëgimi botërore do të vendoset...
Read More
Aktuale

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

Sondazhi i sublimuar i IPIS-it për të 6 njësitë zgjedhore është publikuar në emisionin e sotëm Objektivi i MRT-së. Në...
Read More
Aktuale

Kanabisi do të jetë i ligjshëm në Gjermani nga 1 Prilli

Pas vonesave të konsiderueshme, Gjermania pritet të miratojë brenda javës përdorimin personal të kanabisit, i cili do të hyjë në...
Read More
Aktuale

950 euro i duhen një familje për një muaj në Maqedoni

Shporta e konsumatorit është shtrenjtuar për 313 denarë në muajin shkurt. Sipas raportit të Lidhjes së Sindikatave për muajin e...
Read More
Aktuale

Kapet duke vjedhur në Strugë,procedohet kumanovarja

Policia njoftoi se dje në orën 10:00 në Strugë, zyrtarë policorë kanë arrestuar 23-vjeçaren V.I. nga Kumanova. Ajo dyshohet se...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Sot mbahet panairi i bizneseve shqiptare në Austri

Të shtunën në Vjenë të Austrisë do të mbahet panairi i bizneseve shqiptare, hapja zyrtare e të cilit do të bëhet në ora 10:00. Në eventin tashmë tradicional, punën e...
Read More

Teknologjia e re për aeroplanë që zvogëlon turbulencat gjatë fluturimit deri në 80 për qind

Të gjithë që udhëtojnë, pavarësisht kushteve, duan një udhëtim të rehatshëm dhe të sigurtë. Kjo vlerën edhe për fluturimet me aeroplan, por turbulencat mund të jenë të dëmshme për aeroplanë...
Read More

Mexhiti: BDI asnjëherë nuk është shkëputur nga Nikolla Gruesvki

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti ka theksuar se gjatë vitit 2016 ai kishte inicuar shkëputjen përfundimisht me Gruevskin dhe regjimin e tij dhe krijimin e qeverisë me LSDM-në, kryesisht...
Read More

Shtetasi i Maqedonisë do të paguajë gjobë prej 36 mijë frangash pasi voziti shpejt në Zvicër

Gjykata e Lartë në Kantonin Aargau ka dënuar një shtetas i Maqedonisë së Veriut për shkak se ka vozitur me shpejtësi të madhe. Dënimi është i ashpër Pak para Krishtlindjeve...
Read More

Korrigjoje injorantin, dhe do bëhet armiku yt!

 Njohja e injorancës na lejon të kuptojmë se njeriu është një qenie plastike. Kur dikush na etiketon si injorantë, nuk kemi pse të ofendohemi, përkundrazi mund ta falënderojmë për kujtesën...
Read More

Fetai: Sa të jetë Arben Taravari kryetar, ASH-ja asnjëherë s’bëhet patericë e BDI-së

Arben Fetai ka vlerësuar figurën e Arben Taravarit si lider i Aleancës për Shqiptarët. Ai ka thënë se, me Taravarin, Aleanca për Shqiptarët nuk bëhet patericë e BDI-së. “Rrini pa...
Read More

Arrestohen dy persona për drogë në Ohër

Me datë 19.10.2023, në ora 16:40 në rrugën" 7 Nëntori" në Ohër, nga ana e punonjësve policorë nga SPB-Ohër, i është hequr nga liria një person 24 vjeçar nga fshati...
Read More
1 224 225 226 227 228 6,854

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...