Aktuale

Aktuale

Ne Padova mbështetet fuqishëm Muharrem Salihu për Euro-deputet

Kandidati i parë italo-shqiptar për deputet në Parlamentin Evropian, Muharrem Salihu, vazhdon fushatën e tij në Italinë veri-lindore, ku dje...
Read More
Aktuale

Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari thotë se qeverisja e ardhshme do të bazohet në dije dhe meritokraci. “Po...
Read More
Aktuale

Ngjitja e shkallëve do t’ju ndihmojë të jetoni më gjatë

Përfitimet e ecjes për shëndetin tonë psikologjik dhe fizik janë të shumta dhe të gjithë e dimë se sa mirë...
Read More
Aktuale

Dua Lipa në top-10 e më të pasurve në Britaninë e Madhe

Në edicionin e parë të listës së të pasurve “40 Under 40” nga “The Sunday Times”, emrat e famshëm si...
Read More
Aktuale

Zvogëlohet numri i nxënësve shqiptarë në Ohër

Gazetar: Miki Trajkovski Nxënësit shqiptarë nga Ohri, të cilët mbarojnë arsimin fillor, nuk kanë ku të vazhdojnë arsimin e mesëm...
Read More
Aktuale

Ministria e Arsimit, zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike

Edhe pse ministri dhe zëvendësministri shqiptar nga radhët e BDI-së Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka injoruar terësisht dy universitete...
Read More
Aktuale

Najçevska: Kosova nuk ishte në agjendën e KiE, por Bujar Osmani si ministër i Kosovës ishte aty për të lobuar

"Kosova nuk ishte në agjendën e Këshillit të Europës, por Bujar Osmani si Ministëri Kosovës ishte aty për të lobuar"....
Read More
Aktuale

Aksident në Kërçovë, 5 të lënduar

Një aksident i rëndë mbrëmë ndodhi në rrugën Kërçovë-Osllomej. Sipas MPB-së, aksidenti ndodhi në ora22:55, mes makinës “fiat” e drejtuar...
Read More
Aktuale

Parlament dydhomësh, Federalizim… Këto janë organizimet politike të cilët i shqyrton BDI dhe Fronti Europian

BDI po mendon për një organizim të ri shtetëror, konkretisht mekanizëm të ri politik për mbrojtjen e rrugës evropiane të...
Read More
Aktuale

QYTETARËT ANKOHEN PËR SHTRENJTIMET, PAGA MESATARE NUK I MBULON SHPENZIMET

Çmimet e larta të produkteve ushqimore bazë sa vijnë e rëndojnë jetën e qytetarëve. Madje kostoja e jetesës dikton edhe...
Read More
Aktuale

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri

Në Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, shqiptarët do të udhëheqin me gjashtë ministri dhe me kryetarin e Kuvendit,...
Read More
Aktuale

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Me keqardhje duhet të themi se në çdo paraqitje të Ali Ahmetit, gjendja e tij duket më e rëndë. Kjo...
Read More
Aktuale

Ka ndërruar jetë foshnja 9-muajshe në Spitalin e Ohrit

Më datë 17.05.2024 në SPB-Ohër është raportuar se në ora 08:10 në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër ka ndërruar jetë...
Read More
Aktuale

Albin Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot udhëheqësit e koalicionit VLEN të partive shqiptare në Maqedoninë Perëndimore, të cilët...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në pjesët perëndimore do të jetë kryesisht me diell dhe i qetë, ndërsa në vendet lindore me diell me vranësira të ulëta deri mesatare dhe me erë mesatare...
Read More

Nikolloski: Mickoski do të jetë kryeministër pas 8 majit, kjo është e qartë

Kovaçevski me siguri nuk do të jetë kryeministër pas 8 majit, VMRO do të fitojë bindshëm zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale dhe Hristijan Mickoski do të jetë kryeministër pas 8 majit...
Read More

Bekim Qoku: Në zgjedhje me LEN-in garoj si Vetëvendosje

Këshilltari i kryeministrit të Kosovës për Maqedoni, Bekim Qoku thotë se Vetëvendosja në zgjedhjet parlamentare në Maqedoni merr pjesë përmes tij, si aktivist i Lëvizjes. Ai për “Alsat” tha se...
Read More

Ja qeveria që do e drejtojë Talat Xhaferi

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe kryeparlamentari Talat Xhaferi dorëzuan dorëheqjet e tyre. Xhaferi me dorëheqjen, njëherazi autorizoi nënkryetarin e Kuvendit, Goran Misovskin, të kryesojë me seancën plenare të së premtes. Dorëheqjet...
Read More

Disa thënie të ndritura nga Arbër Xhaferi

Populli shqiptar kishte një mendje të ndritur në fund të shekullit 20 dhe në fillim të shekullit 21. Arbën Xhaferi është një prej politikanëve e filozofëve më të mirë të...
Read More

60-vjeçari nga Korça sfidon të ftohtin, por edhe Putinin (VIDEO)

Anton Falo ish-sportisti i skive, dhuroi spektakël këtë të enjte për “Good Morning Albanians”, duke u zhytur në dëborë në Voskopojë. Ai është shprehur se prej kohësh e sfidon veten...
Read More

Kryente grabitje me armë arrestohet në Gjermani shtetasi i Maqedonisë

Natën e së hënës në të martë, oficerët e patrullës së policisë federale gjermane arritën të arrestojnë një hajn të kërkuar ndërkombëtarisht në Stacionin Qendror të Bremenit Shtetasi 34-vjeçar nga...
Read More
1 226 227 228 229 230 7,027

Loading...
loading...
springsp



 

Loading...
loading...