Aktuale

Aktuale

Gjermania do të braktisë rregullat e rrepta të ndërtimit

Sipas të dhënave, qeveria gjermane ka rënë dakord për një paketë masash për të mbështetur sektorin e vështirë të ndërtimit...
Read More
Aktuale

Prokuroria e Kosovës e konfirmon: Të arrestuarit në Banjskë janë shtetas të Serbisë

Të arrestuarit në Banjskë të Zveçanit, që dyshohet se ishin në kontakt me sulmuesit e Policisë së Kosovës, kanë shtetësi...
Read More
Aktuale

Osmani: Afrimi na bindi se flijimi i jetës për atdheun është rilindje, jo vdekje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas ceremonisë lamtumirëse të heroit Afrim Bunjaku, i cili u vra të dielën nga një...
Read More
Aktuale

Ish-komandant Hoxha: Kjo fotografi ka domethënie të madhe

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha gjatë luftës së UÇK-së ka komentuar fotografinë ku terroristët serb largohen nga Manastiri...
Read More
Aktuale

Ligji i propozuar për amnisti sot sërish në Qeveri

Sipas njoftimit të kryeministrit Dimitar Kovaçevski, projektligji për amnisti sot pritet të jetë pjesë e debatit në Qeveri dhe më...
Read More
Aktuale

Opozita shqiptare me kandidat për president të Maqedonisë, njofton Mexhiti

Opozita shqiptare njoftoi se do të dalë me kandidat të vetin në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, që priten të mbahen...
Read More
Aktuale

Zekolli: Vrasja e policit, shembull se si do të dukej Asociacioni

Shkruan: Arsim Zekolli Manastiri i Banjes ne veri te Kosoves, eshte demonstrim më ilustrativ se si do të dukej Asociacioni...
Read More
Aktuale

Kardiolog i famshëm pohon se njerëzit së shpejti do të jetojnë deri në 150 vjet!

Dr. Ernest von Schwarz , një shkencëtar dhe specialist i karidologjisë, i cili jeton dhe punon në Amerikë, tha së...
Read More
Aktuale

Kurti e publikon arsenalin e armatimit të kapur: S’ka dyshim, Serbia sponosor i terrorizmit brenda Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizonim e dhunës terroriste në territorin...
Read More
Aktuale

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës (VIDEO)

Pamjet ekskluzive më poshtë, tregojnë momentin se si terroristët serbë, largohen nga Manastiri pasi sulmuan me armë zjarri ndaj Policisë...
Read More
Aktuale

Kovaçevski: Ligji për amnisti jo për rastet e PSP-së dhe “27 Prillin”

Ligji për amnisti që është në procedurë qeveritare vlen për një kategori të caktuar të burgosurish dhe të dënuarish, të...
Read More
Aktuale

Bytyqi: Në Maqedoni nuk ka më fuqi të lirë punëtore, por kualifikuese

Zv. kryeministri i RMV-së, Fatmir Bytyqi në kuadër të vizitës zyrtare në SHBA, në Çikago, zhvilloi një takim pune me...
Read More
Aktuale

Kambovski: Ndryshimet në Kodin Penal janë ndërhyrje në sistemin gjyqësor

Ndërsa një grup pune ka punuar së bashku me OSBE-në për tre vjet e gjysmë për një ligj të ri...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Vrau me thikë një grua

Ministria për Punë të Brendshme njofton se një 59 vjeçar qytetar i Koçanit ka vrarë bashkëqytetaren T.M. 46 vjeçe. Vrasja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, konkretisht rreth orës 6 para...
Read More

Serbia e Rusia nuk kanë aq plumba sa të na vrasin të gjithëve!

Silvana Begaj Sulmi i një grupi të organizuar terrorist nga Serbia në territorin e Kosovës,vrasja e një polici në Kosovë dhe plagosja e dy të tjerëve, është një ndër aktet...
Read More

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me reshje të shiut dhe vranësira. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi verilindor dhe verior. Temperaturat...
Read More

FOTO/Në Manastirin e Banjskës u gjet një arsenal i madh i armatimit, edhe drona të përgatitur me eksplozivë

Policia e Kosovës sot pasi mori kontrollin e manastirit në Banjskë, konfiskoi një arsenal armësh të kalibrave të ndryshëm. Burime brenda policisë së Kosovës kanë thënë për Gazetën Infokus se...
Read More

Sot varroset Afrim Bunjaku, polici që u vra dje në Veri

Mbrëmë fshati Samadrexhë i Vushtrrisë ka njoftuar se polici i vrarë dje në Veri, Afrim Bunjaku, do të varroset sot në orën 16:00 në varrezat e fshatit Samadrexhë.”Nesër nga ora...
Read More

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

61 vjeçari V.G nga Gjevgjelia dyshohet se këtë mbrëmje ka vrarë vëllanë L.G (71) dhe kunatën T.G (62), raporton SHENJA.Nga SPB Strumicë kanë njoftuar se sonte rreth orës 19:00 zyrtarë...
Read More

Shtatë shtetas të Maqedonisë janë në një hotel në afërsi të manastirit ku u strehuan terroristët që sulmuan policinë e Kosovës

Shtatë shtetas të Maqedonisë janë në një hotel në afërsi të manastirit ku u strehuan terroristët që sulmuan policinë e Kosovës Nga MPJ njoftojnë se 7 shtetas të Maqedonisë së...
Read More
1 2 3 4 5 6 6,649

springsp