Aktuale

Aktuale

Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 Shtator dhe se i ka...
Read More
Aktuale

Austria me një non-paper për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Austria kërkon hapa konkretë nga Bashkimi Evropian për integrimin gradual të Ballkanit Perëndimor. Ministri austriak i Punëve të Jashtme, Alexander...
Read More
Aktuale

MPB-Maqedoni apel qytetarëve: Mos bini pre e emaileve të rrejshme të dërguar në emër të BSP-së

Këto ditë një qytetar ka raportuar Ministrinë e Punëve të Brendshme se i ka ardhur një mesazh në emër të...
Read More
Aktuale

Suedi: Qeveria nxjerr ushtrinë në rrugë pas konfliktit të përgjakshëm mes bandave

Për herë në historinë e vendit, qeveria e Suedisë ka urdhëruar diskolimin e forcave të armatosura në rrugë, pas përshkallëzimit...
Read More
Aktuale

Mickoski thotë se Gruevski i ka kërkuar falje Xhaferit për gotën me ujë

Hristijan Mickoski, lider i VMRO-DPMNE-së në Click Plus në TV21 shprehu pretendime se personi që ia ka dhënë USB-në kryetarit...
Read More
Aktuale

Si e ruan 54 vjeçarja Jennifer Aniston rininë , ajo tregon recetën

Jennifer Aniston (54) ka shpjeguar katër gjëra të thjeshta që ajo i bën për të pasur truip të mirë, derisa...
Read More
Aktuale

Shtatë ditë me temperaturë të lartë, ndërron jetë 24-vjeçari në spitalin e Manastirit

Një djalë 24 vjeçar nga Manastiri ka ndërruar jetë pasditen e djeshme në spitalin klinik të Manastirit, pasi ishte shtruar...
Read More
Aktuale

Ja çmimet e reja të benzinës dhe naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik njofton se nga mesnata çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 do të ulet për 2,00 denarë për...
Read More
Aktuale

”Në politikë çdo gjë është e mundshme” tha Taravari për mundësinë e largimit nga Qeveria

I pyetur nëse Aleanca për Shqiptarët ka gjasa që ta braktis Qeverinë para zgjedhjeve parlamentare, qofshin ato të rregullta apo...
Read More
Aktuale

Opozita shqiptare: Pse u ndalohet mësimi në gjuhën amtare nxënësve shqiptarë të Idrizovës?

Nxënësve shqiptar në f. Idrizovë, në Shkollën Fillore “Njegosh”, ku nxënësit shqiptarë po e bojkotojnë mësimin, ende nuk u lejohet...
Read More
Aktuale

MPB-Maqedoni apel qytetarëve: Mos bini pre e emaileve të rrejshme të dërguar në emër të BSP-së

Këto ditë një qytetar ka raportuar Ministrinë e Punëve të Brendshme se i ka ardhur një mesazh në emër të...
Read More
Aktuale

Kasami: BDI promovon “Frontin Evropian” me kazino dhe krim

BDI nuk promovon “Front Evropian” që do të promovoj vlerat si në Evropë, pasi për ta flitet vetëm për krim,...
Read More
Aktuale

Dogana konfiskoi disa ora të dorës nga Zvicra

Dogana e Maqedonisë së Veriut njofton se ka konfiskuar 20 ora dore në vlerë të 178.050 denarëve. Orët janë konfiskuar...
Read More
Aktuale

Joveski: Prokuroria nuk është konsultuar për ndryshimet e Kodit Penal, por duhet t’i zbatojmë

Prokurori i shtetit Ljubomir Joveski, thotë se Prokuroria nuk është konsultuar për ndryshimet në Kodin Penal, por ato kanë kaluar...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Ja çmimet e reja të benzinës dhe naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik njofton se nga mesnata çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 do të ulet për 2,00 denarë për litër. Çmimet e EUROSUPER BS-98, Eurodizel dhe Vajit ekstra të...
Read More

”Në politikë çdo gjë është e mundshme” tha Taravari për mundësinë e largimit nga Qeveria

I pyetur nëse Aleanca për Shqiptarët ka gjasa që ta braktis Qeverinë para zgjedhjeve parlamentare, qofshin ato të rregullta apo të parakohshme, kreu i ASH-së, Arben Taravari tha se në...
Read More

Opozita shqiptare: Pse u ndalohet mësimi në gjuhën amtare nxënësve shqiptarë të Idrizovës?

Nxënësve shqiptar në f. Idrizovë, në Shkollën Fillore “Njegosh”, ku nxënësit shqiptarë po e bojkotojnë mësimin, ende nuk u lejohet të mësojnë në gjuhën amtare shqipe.Edhe pse e drejtë e...
Read More

MPB-Maqedoni apel qytetarëve: Mos bini pre e emaileve të rrejshme të dërguar në emër të BSP-së

Këto ditë një qytetar ka raportuar Ministrinë e Punëve të Brendshme se i ka ardhur një mesazh në emër të drejtorit të Byrosë për Siguri Publike, Sasho Tasevski, në të...
Read More

Kasami: BDI promovon “Frontin Evropian” me kazino dhe krim

BDI nuk promovon “Front Evropian” që do të promovoj vlerat si në Evropë, pasi për ta flitet vetëm për krim, korrupsion. Kështu ka deklaruar kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami...
Read More

Dogana konfiskoi disa ora të dorës nga Zvicra

Dogana e Maqedonisë së Veriut njofton se ka konfiskuar 20 ora dore në vlerë të 178.050 denarëve. Orët janë konfiskuar nga një veturë me targa të Maqedonisë së Veriut, në...
Read More

Joveski: Prokuroria nuk është konsultuar për ndryshimet e Kodit Penal, por duhet t’i zbatojmë

Prokurori i shtetit Ljubomir Joveski, thotë se Prokuroria nuk është konsultuar për ndryshimet në Kodin Penal, por ato kanë kaluar në Kuvend në procedurë ligjore, andaj është detyrë e Prokurorisë...
Read More
1 2 3 4 6,654

springsp