Aktuale

Aktuale

Kryeministri Kurti viziton policin e plagosur, pritet mbledhja e Këshillit të Sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se, operacioni i heqjes së predhës nga krahërori i majtë i policit Alban Rashiti...
Read More
Aktuale

Reagon Albin Kurti pas vrasjes së policit në veri

Të dashur qytetarë, Rreth orës 3 të mëngjesit sot, në fshatin Banjska të Leposaviqit, është sulmuar policia e Kosovës me...
Read More
Aktuale

Vritet një polic në veri të Kosovës, një tjetër mbetet i plagosur

Tronditëse: Vritet një polic në veri të vendit, një tjetër mbetet i plagosur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në...
Read More
Aktuale

Adem Karagës i jepet çmimi K’tu Fest -2023

Për sasinë dhe sidomos cilësinë e roleve të interpretuara në skena të ndryshme teatrale!Për ngjalljen e emocioneve të forta në...
Read More
Aktuale

Artan Grubi: Mbi 2.000 vende pune në Strugë, Tetovë, Kërçova, Gostivar, Manastir… APLIKONI

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar në faqen e tij zyrtare në Facebook se Panairi i punës nga Bechtel...
Read More
Aktuale

Shumë familje, vështirësi për të siguruar ekzistencën në Maqedoni

Puna e tij është shumë e rëndë, po aq sa barra për të siguruar kafshatën e gojës për familjen e...
Read More
Aktuale

Maqedonia e Veriut renditet e 18-ta në botë për kafe të konsumuar për banor në vit

Faqja “World of Statistics” e rrjetit social X (ish Tuiter) ka publikuar listën e vendeve që konsumojnë më së shumti...
Read More
Aktuale

Ali Ahmeti: Jemi të pamposhtur! Shqiptarët janë me ne, nga Likova deri në Strugë!

Gjatë tubimit të mbajtur sot në Vicë të Tetovës me rastin e inaugurimit të lapidarit kushtuar veteranit të UÇK-së, Lezam Ramadani...
Read More
Aktuale

Ku po shkoni në Evropë, fëmijët i latë pa libra?!

Muhamer Pajaziti Ka 20 ditë që ka filluar vitin shkollor dhe fëmijët e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoni,...
Read More
Aktuale

Sot ekuinoksi i vjeshtës!

Ekuinoksi i vjeshtës hyri sot në orën 08:50 të mëngjesit të 23 shtatorit. Orët e ditës tani do të vazhdojnë...
Read More
Aktuale

Shtetasi nga Maqedonia grabiti bankën në Zvicër

Të enjten e kaluar në mbrëmje, një person ka plaçkitur Raiffeisenbank në Goldach SG të Zvicrës. Ai ka kërcënuar me...
Read More
Aktuale

Sektorët me rrogën më të lartë në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut gjatë muajit korrik është regjistruar rroga mesatare neto 36 286 denarë, ndërsa ajo bruto 54 434...
Read More
Aktuale

Aktori i njohur drekon te restoranti i shqiptarit në Zvicër

Aktori hollivudian dhe entuziast i motoçikletave Keanu Reeves, të martën e gostiti vetveten me një picë në një restorant lokal....
Read More
Aktuale

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Moti nesër do të jetë me diell dhe me vranësira. Në vend do të fryjë një erë e fortë nga...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

Limani:Nipi i Ali Ahmetit shetitet me xhipin 220 mijë eurosh “trashigim”nga katragjyshi

Shkruan: Fatmir Limani ● Kanalizimi në Zajaz kushton 300-400000 €, vetëm njëra veturë e familjes Ahmeti është mbi 200000 €. ● Një anëtar i familjes Ahmeti bleu “SORAVIA-N” 40.000.000 (milion)...
Read More

Tabori i Strugës!

Medai Shaholli Tabori i Strugës! (me rastin e 110-vjetorin e Betejës së Petrinjës) Beteja e Petrinjës është padyshim një ngjarje dhe datë e shënuar në kalendarin historik të popullit shqiptar.Historianët...
Read More

Lulzim Nasufi:Ja si i harxhon paratë Non Grata i Strugës-600 mijë euro ka derdhur për “infrastrukturën” për një muaj

PAK TRANSPARENCË…?! Pasi që Komuna e Strugës, në krye me Krytarin NON GRATA Ramis(z) Merko, nuk ka bërë asnjehër LLOGARIDHËNIJE apo TRANSPARENCË, se cfarë ka punuar brenda një muaji, apo...
Read More

Kosova dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin, Joe DioGuardi dhe aktivisten Shirley Cloyes DioGuardi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York ku po mbahet sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, në një ceremoni të...
Read More

LUFTËTARËT MË MADHËSHTORË TË HISTORISË! Nga mongolët tek mamlukët, nga legjionet romake tek apashët

Mongolët janë konsideruar si barbarë dhe të egër. Ata dominuan Evropën me Azinë dhe ishin më të famshëm për kalërimin, të udhëhequr nga një prej komandantëve më të mëdhenj ushtarakë...
Read More

Ambasadori rus dhe Edi Rama zihen për prezencën e Bujar Osmanit në OKB

Ambasadori rus dhe Edi Rama zihen për prezencën e Bujar Osmanit në OKB “Mbi ç’bazë e ftoni ministrin e jashtëm të Maqedonisë së Veriut në takimin e sotëm në cilësinë...
Read More
1 3 4 5 6 7 6,644

springsp