Aktuale

Aktuale

Në valën e sezonit të dasmave! Dogana sekuestron shumë fustane

Gjatë javës së kaluar, doganierët kanë parandaluar disa tentime për kontrabandim të mallrave të ndryshme, prej ku janë sekuestruar përkohësisht...
Read More
Aktuale Kulturë Struge

Veprimtari Strugan Agni Dauti, boton librin me dy tituj:Ah, kjo tokë… Krisma të hidhura!

Doli nga shtypi libri i tretë i autorit Agni Dauti, "Ah kjo tokë… Krisma të Hidhura!". Një prurje e re...
Read More
Aktuale

Sot pritet të zgjidhen zëvendësministrat

Kuvendi sot do të mbajë seancën e 11-të, ku duhet të votohen zëvendësministrat në Qeveri, me çka do të kompletohet...
Read More
Aktuale

Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime

Ministria e Punëve të Brendshme ka ngritur kallëzim penal kundër nipërve të Ali Ahmetit, Drin Ahmetit dhe Besian Ahmetit, por...
Read More
Aktuale

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

Siç njoftuam, me vendim të Trupit Koordinues Politik të VLEN-it sot është formuar Komisioni për çështjet e zgjedhjeve, emërimeve dhe...
Read More
Aktuale

44 vjeçari nga Struga paditet për shitje droge

SPB- Ohër ka paraqitur një kallëzim penal kundër një personi 44-vjeçar nga fshati Oktis i Strugës, për shkak të dyshimeve...
Read More
Aktuale

Vdes një person në plazhin e Durrësit

Një 73-vjeçar ka humbur jetën pasi dyshohet se ka pësuar arrest kardiak sapo ka rënë në kontakt me ujin në...
Read More
Aktuale

Ulen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së Maqedonisë...
Read More
Aktuale

“Idarja” në Maqedoni një familje i kushton 1 mijë euro !

Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për 245...
Read More
Aktuale

Masakër në Kroaci: Një person futet në shtëpinë e pleqve, vret pesë persona

Pesë persona janë vrarë sot në shtëpinë e të moshuarve në Daruvar të Kroacisë. Mediumi kroat ‘mojportal.hr’ raporton jo-zyrtarisht se...
Read More
Aktuale

Mërgimtarët mbushin Strugën, hotelierët fërkojnë duart

  Gazetar: Miki Trajkovski Mërgimtarët që jetojnë në Evropën Perëndimore dhe Amerikë e mbushën Strugën. Bizneset dhe hotelierët vendas kanë...
Read More
Aktuale

Inspektorët e AUV kontrolle të shtuara në Strugë,Ohër -Mbyllen 8 lokale

Inspektorët e Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) javën e kaluar (nga 16 deri më 19 korrik) kryen kontrolle të...
Read More
Aktuale

Kryetarët e Partisë Demokratike në të gjitha 50 shtetet federale në SHBA e mbështetën kandidaturën e Harisit

Krerët e Partisë Demokratike në të gjitha 50 shtetet federale të SHBA-së e mbështetën nënpresidenten Kamala Haris si kandidate të...
Read More
{"dots":"false","arrows":"false","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

Struga

Rajoni dhe Bota


Lajmet e fundit

85% e gjërave që ju shqetësojnë nuk ndodhin kurrë, thotë shkenca

Gjërat që ju shqetësojnë janë në shumicën e kohës thjesht në mendimet tuaj Një studim nga universiteti “Cornell” zbuloi se 85% e gjërave për të cilat njerëzit shqetësohen nuk ndodhin...
Read More

I iku punëtorja nga Nepali-pronari nga Ohri lajmëron policinë

Më 19 korrik 2024, në orën 10:30, një 54-vjeçar nga Ohri, menaxher i një subjekti juridik nga Ohri, raportoi në Sektorin për Punë të Brendshme në Ohër se një punonjëse,...
Read More

“BDI-ja po dështon edhe në opozitë” – Arben Taravari reagon për dy modelet që shqyrtohen nga ekspertët e BDI-së

Arben Taravari, pjesë e Qeverisë ka reaguar pas lajmit ku kumtohen dy modelet që shqyrtohen nga eskpertët ndërkombëtarë dhe autorët e Marrëveshjes së Ohrit, të angazhuar nga BDI-ja, transmeton TV21....
Read More

MASH shpalli konkurset për bursa për ciklin e dytë dhe të tretë të studimeve jashtë vendit

Ministria e Arsimit dhe Shkencës i shpalli konkurset për ndarjen e bursave për studime të ciklit të dytë dhe të tretë jashtë vendit për vitin akademik 2024/2025, për të cilët...
Read More

Fluks në doganën e Qafë Thanës/ Mbi 17 mijë qytetarë hyjnë nga Maqedonia e Veriut, me pushime drejt Shqipërisë

Mbi 17 mijë persona kanë hyrë nga Maqedonia e Veriut në Shqipëri. Gazetari Roland Beqiraj ka thënë për “Edicionin e Mesditës” se bëhet fjalë për turistët që vijnë nga Bullgaria,...
Read More

VLEN atakon Bujar Osmanin : BDI do të përballet me të kaluarën e errët!

Koalicioni VLEN vlerëson se është “frymë e re e ndryshimit të shumëpritur”. Në një komunikatë për merdia, theksohet se VLEN është organizatë politike e cila rekruton dhe investon në profesionistë...
Read More

Ibrahim Abedini:Festivali, ” Këngë Jeho”- Strugë 2024, pa kapistall!

Shkruar nga: Ibrahim Abedini-Poeti Strugan Ibrahim Abedini-Poeti Strugan Festivali, ” Këngë Jeho”- Strugë 2024, pa kapistall!Ky artikull është një borxh ndaj vetes sime si Poet. Asgjë të keqe ndaj Festivalit...
Read More
1 3 4 5 6 7 7,131

Loading...
loading...
springsp 

Loading...
loading...