Reklamo ketu!

Vritet shqiptari në mes të Gjermanisë

Një shqiptar është ekzekutuar në Gjermani.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Berlinit. Siç shkruan sot gazeta Bild, ngjarja e rëndë ka ndodhur në pragun e shtëpisë së viktimës.

Shqiptari i vrarë është një 47-vjeçar, ndërsa nuk është bërë i ditur emri i tij.

Sipas policisë, autor i krimit është një tjetër shqiptar, rreth 60 vjeç.

Nga ato që bën publike Bild, shqiptari fillimisht është qëlluar me plumb në kokë dhe më pas edhe në trup.

Nuk dihen arsyet e këtij krimi të rëndë të ndodhur në Berlin.

Autori i këtij krimi mësohet se është në kërkim.