Pamje të rënda: Momenti kur nis masakra në Vienë (VIDEO)

Momente frike, terrori. Vjena e sulmuar nga disa persona të maskuar, të veshur me të bardha dhe të armatosur deri në dhëmbë.

Policia ka rrethuar perimetrin e qendrës por situata është tepër e rëndë. Shkëmbime zjarri dhe disa viktima – deri tani raportohet mbi 5 të tillë – por agresorët janë ende në kërkim.

Videot e para që qarkullojnë tregojnw një polic tw maskuar ose qytetar (kalimtar i thjeshtë) që ka mbetur i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me agresorin, që më pas u sigurua që kishte ndërruar jetë dhe ka vrapuar.Lojtës Videosh00:0001:32Lojtës Videosh00:0000:08Lojtës Videosh00:0000:06

In : Aktuale

Loading...
loading...