Afrim Gashi: Legjitimiteti i takon koalicionit Alternativa & Aleanca për Shqiptarët

Gashi: Legjitimiteti i takon koalicionit Alternativa & Aleanca për Shqiptarët

Ditë më parë, në emisionin “Samo intervju” në Kanal 5, i ftuar ka qenë kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi.

“Ne bashkë: Aleanca dhe Alternativa kemi funksionuar bashkërisht, duke kërkuar vota për listën e përbashkët, pra legjitimiteti është i përbashkët tek elektorati shqiptar dhe neve na takon kjo përgjegjësi për përfaqësimin e shqiptarëve”, tha Gashi.StrugaLajm

Ai shtoi se të gjitha vendimet për koalicionin do ta sjellin bashkë dhe në koordinim me Ziadin Selën.

In : Aktuale

Loading...
loading...