Austria dhe Zvicra goditen nga stuhia, breshëri dhe përmbytjet

Pjesë të Evropës mbrëmë janë goditur nga moti i lig i përcjellë me breshër, ndërsa në disa pjesë të kontinentit moti i lig shkaktoi përmbytje.

Në rrjetet sociale mbrëmë u paraqitën xhirime nga reshjet e rrëmbyeshme në Francë, Austri dhe Zvicër.

Meteorologët paraprakisht paralajmëruan se për shkak të depërtimit të ajrit të ftohtë nga Oqeani Atlantik nga sot do të pasojë ulje të temperaturave të ajrit në Evropën Qendrore, ndërsa janë të mundshme stuhi në mbarë kontinentin.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...