Gjenerali shqiptar, Dritan Demiraj: Bashkimi Kombëtar s’bëhet me tradhtarë

Ushtaraku shqiptar, Dritan Demiraj ka vlerësuar lartë veprën e madhe patriotike të  Akademikut tashmë të djerë, Mark Krasniqi.

A ka shkruar edhe rreth amanetit të akademikut Krasniqi, para se të vdiste, transmeton agjencia e lajmeve INA.

“Me hidherim te madh mora vesh vdekjen e Akademikut te Madh Kosovar zotit Mark Krasniqi. Ndjehem i obliguar dhe i nderuar qe te vleresoj ne maksimum dhe une personalisht vepren e madhe patriotike dhe Akademike te Tij.StrugaLajmStrugaLajm

Ai para se te vdiste na dhe nje mesim shume te madh qe ne kemi pergjegjesi ne te mos e harrojme kurre.

Une po vdes i lumtur, por po ju le nje amanet : Kurre mos hiqni dore nga Bashkimi Kombetar.StrugaLajm

A behet Bashkim Kombetar me keta tradhetare qe falin 12000 ha vije kufitare dhe institucionalizojne Komunat serbe ne Kosove.?

Popull, vellezer ne Kosove e gjetke kur do ndergjegjesoheni?????”, shkruan gjenerali Demiraj në facebook. (INA)

In : Aktuale

Loading...
loading...