Grinden për muzikë, algjeriani ther tre shqiptarë në Gjermani

Në spitalet e Hamburgit në Gjermani, janë dërguar katër persona me plagë pjesërisht të rënda. Fundi i një mosmarrëveshje të çuditshme në Dulsberg

Në orën 05.43 të mëngjesit të sotëm, situata në një bar në rrugën Tondernstrasse u përshkallëzua. Një shqiptar (43) godet me grusht në fytyrë një algjerian (36), shkruan “Bild”, transmeton Shtegu.com. Ai tërheq një thikë dhe godet me thikë kundërshtarin e tij. Në rrjedhën e mëtutjeshme, 36-vjeçari rrëmben një thikë tjetër dhe kështu plagos rëndë edhe dy shokët (38, 43) e shqiptarit.StrugaLajm

Autori arratiset. Pas një kohe të shkurtër, policia gjermane e arreston 36-vjeçarin në një shesh lojrash në afësri.StrugaLajm

Dyshohet se algjeriani deh shqiptarët janë grindur rreth muzikës në bar.

In : Aktuale

Loading...
loading...