Historia emocionuese:94 vjeçari drekon me fotografinë e gruas së vdekur

Fotografia e një të moshuari që drekon pranë fotografisë së një gruaje në një restorant është bërë virale në rrjet e njerëzit po e shpërndajnë në emër të dashurisë. Në 13 vitet e fundit të martesës së tyre 63-vjeçare, Clarence dhe Carolyn Purvis drekonin së bashku në një restorant të vogël. Ndonëse prej 4 vitesh gruaja ishte ndarë nga jeta, 93 vjeçari Clarencën vazhdonte të drekonte pranë të shoqes si dikur, vetëm se praninë e saj e zëvendësonte një fotografi.
Çifti u takua për herë të parë në vitin 1948 kur djali ishte vetëm 24 vjeç dhe vajza 16 dhe për më shumë se 60 vjet kanë qenë të martuar e të dashuruar si në vitin e parë. Ndonese betimi eshte “derisa vdekja te na ndaje” ky i moshuar na tregon se çdo te thote te dashurosh dhe kur njeriu i zemren nuk eshte me ne kete jete

StrugaLajm

Loading...
loading...