Historike:FC Struga Trim Lum vjen me barazim nga Letonia

Kthehemi të pamposhtur nga Letonia
FK LIEPAJA – STRUGA TRIM LUM 1️⃣ : 1️⃣

🔴⚪️ Struga Trim Lum ka bërë një debutim pozitiv në skenën europiane, pasi në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues në kuadër të Europe Conference League, barazoi 1:1 përballë skuadrës letoneze të FK Liepaja.
🔴⚪️ Vendasit ishin ata që shënuan të parët në këtë ndeshje me anë të brazilianit Dodo në minutën e 31-të, ndërsa golin e barazimit për skuadrën tonë e realizoi Besir Iseni në minutën e 93-të.
🔴⚪️ Është ky një super rezultat për Struga Trim Lum, që në debutimin e saj në arenën ndërkombëtare mund të shkruaj një histori shumë të bukur, duke kaluar në raundin e dytë kualifikues të Europe Conference League.
🔴⚪️ Kujtojmë ndeshja e kthimit midis Struga Trim Lum dhe FK Liepaja në praogram është pas një jave në Shkup, aty ku shpresojmë të vulosim kualifkimin e mëtejshëm.StrugaLajmStrugaLajm