Lulzim Basha sot në Strugë takon Ahmetin ,Selën dhe Kasamin

Lideri i Partisë Demokratike të Shqipërisë,Lulëzim Basha sot do të qendrojë në Strugë ku do takohet me liderët politik të shqiptarëve në Maqedoni.Tashmë takim me Bashën në Strugë kanë konfirmuar  ,lideri i BDI-së Ali Ahmeti,kryetari i ASH-së Ziadin Sela si dhe kryetarin e Lëvizjes Besa Bilall .Strugalajm mëson se takimet e Bashës me liderët shqiptarë të Maqedonisë do realizohen në kuadër të afirmimit të mbështetjes pro referendumit të 30 shtatorit ,si një provë që duhet kaluar në rrugëtimin drejt NATO-së dhe BE-së.(Strugalajm.com)

StrugaLajm
Loading…


loading…