Maksuti:Komandant, u bëre milioner bashkë me familjen, ndërsa ushtarëve u thoje nuk keni luftuar për pensione

Himo Maksuti – Ish ushtar i UÇK nga Tetova përmes një statusi në rrjetin e tij social Facebook ka kritikuar ashpër liderin e BDI-së Ali Ahmeti në lidhje me çështjen e statusit të veteranëve të UÇK-së.

Në videon e shpërndarë Maksuti i përkujton Ahmetit se me shumë nervovizëm e merr çështjen kur pyetet për luftëtarët e UÇK-së.StrugaLajm

“Komandant
Kur të drejtoheshin ushtarët e UÇK për një vend pune ju me aq mllef dhe nervozizëm përgjigjeshi kshtu KU KENI PA JU BËNI LUFT PASTAJ PENZIONE ME MAR ( VIDEO) kurse branitellave va sigurove jeten.Tash po të pyes un Komandant ti a bëne luft familja jote te bëhet miljoner.”, shkruan Maksuti duke shpërndarë edhe videon.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=259&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fvigan.maksuti%2Fvideos%2F651477889892658%2F&show_text=false&width=560&t=0
Loading…


loading…