Moti sot në Maqedoni, temperaturat deri 37 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Pasdite në rajonet malore do të ketë kushte për paraqitje të shiut afatshkurtër. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 12 deri 21, ndërsa ajo e ditës prej 29 deri 37 gradë.

Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 17, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 35 gradë.StrugaLajm

Të premten dhe të shtunën në orët e pasdites do të ketë zhvillim të vranësirave jostabile me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë të përforcuar. Në fillim të javës së ardhshme pritet mot me diell dhe shumë i ngrohtë.

In : Aktuale

Loading...
loading...