MSH:Struga 8 raste, Maqedonia 139 të infektuar

Në 24 orët e fundit janë kryer 1 377 teste për COVID-19 ne vendin tonë dhe prej tyre 139 kanë rezultuar pozitivë, të shpërndarë sipas qyteteve të mëposhtme:
– Shkup 36
– Kumanovë 11
– Dibër 2
– Shtip 11
– Prilep 1
– Tetovë 14
– Strugë 8
– Veles 4
– Manastir 2
– Kavadar 5
– Гостивар 16
– Strumicë 1
– Krushevë 1
– Koçan 1
– Probishtip 2
– Makedonski Brod 1
– Vinicë 6
– Shën Nikollë 1
– Kërçovë 15
– Resnjë 1
Po ashtu sot ka pasur edhe rekord të shëruarash, plot 534 pacientë janë shëruar në 24 orët e fundit.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...