Ndjehet tërmet edhe në Strugë

Tërmet me magnitudë prej 2,8 ballë sipas shkallës së Rihterit dhe intesitet prej III deri IV sipas Shkallës markosizmike evropiane në mëngjesin e sotëm në orën 1 e 12 minuta është ndjerë në Ohër, Strugë dhe Resnjë.

Siç infomin Observator sizmilogjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, tërmeti vjen nga rajoni epiqendror i Ohrit.StrugaLajm

In : Aktuale

Loading...
loading...